doğa yataks cemre
5s arslan bilgi

Ertuğrul Sağlam’dan Maç Sonu Açıklaması: ‘Üstesinden Geleceğiz’

saglam-mac-sonu-1805
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ertuğrul Sağlam’dan Maç Sonu Mesaj: ‘Üstesinden Geleceğiz’ Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, TFF 1. Lig Play-Off yarı final ilk maçında deplasmanda Altınordu’ya 1-0 kaybettikleri maçın ardından yaptığı açıklamada, “Bizim takımın kalitesi, inancı bu skorun üstesinden gelebilecek seviyede” dedi.

‘ATABİLSEYDİK İYİ OLACAKTI’

Son dakikalarda kaçan penaltının gole çevrilseydi, İzmir’den iyi bir skorla ayrılabileceklerini belirten Sağlam, “İki takımın da finale çıkmak için verdiği mücadele çift ayaklı maçlarda oyunun bazen temkinli oynanmasına, gol yememe adına ortaya durgun oyun çıkmasına sebep oluyor. Aslında iş istediğimiz gibi de gidiyordu. Çok gereksiz bir duran top golü yedikten sonra risk almaya başladık. Rakip kaleye daha fazla gitmeye başladık. Bununla beraber de arkada 1-2 tane açık verdik. Sonrasında oyuncu değişiklikleriyle oyunu biraz daha rakip alana yıktık. Üretmeye çalıştık ama çok başarılı olamadık, daha fazlasını bekliyordum. Rakip 10 kişi kalmadan önce oyun formatında çeşitli değişikliklere gittik. Oyunu kenarlara alıp kenarlardan ceza sahası içinde buluşturmaya çalıştık. Rakip merkezi çok kalabalık bir şekilde savunuyordu. Özellikle rakip 10 kişi kaldıktan sonra daha fazla kaleye gelmeye başladık. Pozisyon da bulduk. Sonrasında bu baskılar rakibi hata yaptırdı ve penaltıyı bulduk. Atabilseydik çok iyi olacaktı, iyi bir skorla buradan ayrılacaktık. Fakat futbolda tabii böyle şeyler olabiliyor” ifadelerini kullandı.

‘ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ’

Altınordu karşısında alınan mağlubiyetin üstesinden gelebileceklerini belirten Sağlam, “Bizim takımın kalitesi, inancı bu skorun üstesinden gelebilecek seviyede. Ben futbolcu kardeşlerimize sonuna kadar inanıyorum ve güveniyorum ki cumartesi günü çıkacaklar ve bu skorun üstesinden gelecekler. Samsunspor’u önce finale, sonra da Süper Lig’e çıkaracaklar. Bu inancım hala çok taze bir şekilde duruyor. İzleyici açısında çok keyifli bir karşılaşma olmadı. Rakibimizi bu maç için tebrik ediyorum. Hakemi de tebrik ediyorum güzel bir maç yönetti. Önümüzde çok fazla bir zaman yok. Cumartesi’ye kadar hem dinlenip hem de bize finali getirecek hazırlıkları yapıp inşallah Samsunspor taraftarlarını sevindireceğiz” diye konuştu.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    At yarışlarında bir terim vardır, Atı kantarmada boğmak diye. At koşmak ister fakat Jokey koşmasın diye kantarmalara asılır, Sizin de yaptığınız aynen budur. Aykut kocaman ile aynı ekoldensiniz, Aman Gol yemeyelim !! İnşallah atarız ve galip geliriz atamasak en kötü berabere kalır günü kurtarırız.
    Valla bence bırakın siz bu mesleği ve İnsanların umutları ile oynamayın.