doğa samsun surucu kursu duru
 
5s dikey arslan bilgi

Erhan Usta’dan, Mustafa Demir’e ‘Saathane’ Çıkışı: ‘Yandaş Müteahhitlere Rant’

erhan-ustadan-demire-saathane-cikisi-1308
Daha Fazla Göster

Erhan Usta’dan, Mustafa Demir’e ‘Saathane’ Çıkışı: ‘Yandaş Müteahhitlere Rant’ İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in’ Saathane Meydanı’ projesi ile yandaş müteahhitlere rant sağlayacağını öne sürdü

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in ‘Saathane Meydanı’ projesi ile esnafa eziyet çektirdiğini belirterek, “Burada çok açık bir şekilde rant sağlanmak isteniyor. Yahu sizin hiç vicdanınız, Allah korkunuz yok mu ?” dedi.

WhatsApp Image 2021 08 13 at 20.30.01 Ana Manşet

‘ESNAFI TEHDİT ETTİNİZ’

‘Esnafa etmediğiniz eziyet kalmadı’ diyerek Demir’e seslenen Milletvekili Usta, “Türkiye’yi yönetenler her tarafta olduğu gibi Saathane’de de yapmak yerine yıkmak istiyor. Saathane esnafının 100 yıllık dükkanları yıkılacak, 6 katlı imarlar 2 kata düşürülecek, arsalar yüzde 20 oranında küçültülecek, inşaatı Samsun Büyükşehir Belediyesinin yandaş müteahhitleri yapacak, kaç lira olduğu bilinmeyen parasını da esnaftan alacak. Zaten bu zamana kadar oradaki esnafa etmediğiniz eziyet kalmadı. Şimdi ise esnafın hiçbir talebi olmadan böyle bir karar verdiniz, hakkını aramaya mahkemeye gitmek isteyeni de tehdit ettiniz” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2021 08 13 at 20.30.02 Ana Manşet

‘HİÇ VİCDANINIZ YOK MU?’

‘Burada çok açık bir şekilde rant sağlanmak isteniyor’ diyen Milletvekili Usta, Yolları kapattınız, otobüs seferlerini kaldırınız, inşaatları toz, pislik içinde harabe bıraktınız. Afet riski olmayan, çökme/yıkılma riski olmayan bir yeri neden yıkmak istiyorsunuz? Yahu sizin hiç vicdanınız, Allah korkunuz yok mu? Bir gün bunların hesabının sorulacağından da mı korkmuyorsunuz? Burada çok açık bir şekilde rant sağlanmak isteniyor. Saathane Samsun’un hafızasıdır. Samsun’un hafızasını yandaş ihalelere kurban etmeyeceğiz. Bu konunun gerek sosyal medyadan gerekse TBMM kürsüsünden takipçisi olacağız” diye konuştu.

WhatsApp Image 2021 08 13 at 20.30.02 1 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 1 ay önce

    Bi adam büyük cami önüne bi adam akm önüne koyup ilçe minibüslerine 5 dakika yolcu indirme bindirme süresini takip görevi verseydi hem bu yapılan ucubenin işini görürdü hem de bu kadar masraf olmazdı.kafa yokki….yusuf ziya yıktı bu yapıyo.

  2. 1 ay önce

    Hayati Tekin’in karşısına çıkıp seçtirdiğin adama laf mı ediyorsun?Sen ondan daha kötüsün…