Erhan Usta’dan Fındık Eleştirisi “Üretici mağdur Yanlış Politika İzleniyor”

Erhan Usta'dan Fındık Eleştirisi Üretici mağdur Yanlış Politika İzleniyor
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erhan Usta’dan Fındık Eleştirisi “Üretici mağdur Yanlış Politika İzleniyor” İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, hükümetin fındıkla ilgili sorunları çözemediğini ve üreticiyi mağdur ettiğini söyledi.

 

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, dünyanın fındık ihtiyacının yüzde 70’inin Türkiye’den karşılandığını hatırlatarak, hükümetin fındıkta yanlış politika izlediğini öne sürdü.

Erhan Ustadan Findik Elestirisi Uretici magdur Yanlis Politika Izleniyor Ana Manşet

FİYATI BİLE BELİRLEYEMİYORUZ
“Fındığın yapısal hiçbir sorunu bu hükümet döneminde çözülmediği gibi geçmişte çok kolay yapabildiği meseleler dahi şu anda yapılamıyor” ifadelerini kullanan Usta, “Biz fındığın işlenmeden ihraç edilmesine karşıyız. Bir fındığı hammmade olarak ihraç etmek gelişmemiş ülkelerin işidir. Gelişmiş ülke işleyerek ihraç eder. Siz dünyanın fındık üretiminin ve ihracatın yüzde 70’ini yapacaksınız, bırakın dış fiyatı belirlemeyi, yurt içindeki fiyatı dahi belirleyemeyeceksiniz. Bu yüzden her sene vatandaş mağdur oluyor. TMO’nun daha iyi bir bütçeyle bu işe dahil olup, fındık üreticisini mağdur etmemesi lazım. Fındık fiyatları sezondan önce ve üreticiyi mağdur etmeyecek şekildei hükümetin fiyatı açıklamasını öneriyoruz” ifadelerini kullandı.

fb407cbd f90b 4a1e 83e5 29f5ae4127fb Ana Manşet


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir