Erhan Usta’dan Emekli İkramiyesi Çıkışı: Neden 6 Ay?

erhan-usta-545a45a
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erhan Usta’dan Emekli İkramiyesi Çıkışı: Neden 6 Ay? İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta emekli ikramiyesinin bin 100 lira değil bin 556 lira olması gerektiğini belirtti

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, emekli maaşının emekli ikramiyelerinin son 6 aylık enflasyon değerleriyle hesaplanmasının doğru olmadığını belirterek, “Eğer enflasyon dikkate alınacaksa 3 yıllık alınmalı; ikramiye bin 100 TL değil, bin 556 TL olmalı” dedi.

WhatsApp Image 2021 04 28 at 11.59.16 Ana Manşet

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyeleriyle gerçekleştirilen iftar sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan yaptığı açıklama ile emeklilere bayram ikramiyesi müjdesini verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, “Bin artı enflasyon. Bu da büyük ihtimalle enflasyon 85 TL tutuyor ama onu 100 TL’ye tamamlayacağız. İnşallah bin 100 TL olarak duyuracağız. Bunu da Meclis’e değil kararname ile göndereceğim. Vakit kaybetmeden bayrama yetiştirelim istiyorum” dedi.

İKRAMİYE BİN 556 OLMALI

Milletvekili Usta da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Emeklilere verilen ikramiye için Cumhurbaşkanı son 6 aylık enflasyon 8,5 gibi ama 10 kabul edip ikramiyeyi bin 100 TL yapacağız demiş. Neden 6 ay? Bayram ikramiyesi 3 yıldır verilmiyor mu? Eğer enflasyon dikkate alınacaksa 3 yıllık alınmalı; ikramiye bin 100 TL değil, bin 556 TL olmalı” ifadelerini kullandı .

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir