doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey akın bilgi

Erhan Usta’da Eleştiri: ‘Yanlış Politikalar’

Erhan Usta'dan 'Boğaziçi' Mesajı!Yaşayarak Gördük
Daha Fazla Göster

Erhan Usta’da Eleştiri: ‘Yanlış Politikalar’ İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, enflasyonda rekor üstüne rekor kırıldığın belirterek, ekonomik gidişatı eleştirdi

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Türkiye İstatistik Kurumu’nun tüketici enflasyonu yıllık yüzde 19, üretici enflasyonu yıllık yüzde 42 olarak açıklamasından ardından, ekonomi yönetimini eleştirerek, “Bunlar yanlış ekonomi politikaları uygulamanın sonucu. Siz ekonomide güveni sağlayamazsanız bunların hepsi olacaktır” dedi.

YANLIŞ POLİTİKALAR

Enflasyon rakamlarının çok yüksek olduğunu belirten Milletvekili Usta, “Enflasyonda rekor üstüne rekor kırılıyor. Tüketici yıllık enflasyon yüzde 19, üreticide yüzde 45 yıllık enflasyon. Bunlar çok yüksek enflasyon rakamları. Bu da yüksek faizi beraberinde getiriyor. Bunlar yanlış ekonomi politikaları uygulamanın sonucu. Siz ekonomide güveni sağlayamazsanız, yerli yatırımcı ya yurt dışına kaçacak, yabancı yatırımcı da gelmeyecektir. Bunların olmaması durumunda da ekonomide bu gibi sıkıntıların yaşanılması kaçınılmaz olacaktır” ifadelerini kullandı.

YÜZDE 18,95 OLDU

Temmuz ayına ilişkin enflasyon rakamlarını açıkladı. Buna göre tüketici enflasyonu temmuz ayında yüzde 1.8 oldu. Yıllık enflasyon ise yüzde 18.95 olarak gerçekleşti. Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), Temmuz ayında yıllık yüzde 44,92 oldu.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir