doğa area cemre
 
5s dikey akın bilgi

Erhan Usta Ve Bedri Yaşar’dan ‘Fındık’ Çıkışı! ‘Kimden Yanasınız?’

erhan-usta-bedri-yasardan-findik-cikisi
Daha Fazla Göster

Erhan Usta Ve Bedri Yaşar’dan ‘Fındık’ Çıkışı! ‘Kimden Yanasınız?’ İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta ve Bedri Yaşar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı fındık taban fiyatlarını yetersiz bularak, yükseltilmesi çağrısında bulundu

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta ile Samsun Milletvekili Bedri Yaşar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Giresun kalite fındığın kilosunu 27 lira, Levant kalite fındığı 26,5 lira’ olarak açıklamasına tepki göstererek, “Fındık üreticisi mağdur olacaktır, fiyatlar düzeltilmelidir” dedi.

13 muhalefet 2 Samsun

KAYMAĞINI ONLAR YİYECEK

Fındık fiyatlarının üreticiyi memnun etmediğini belirten Milletvekili Erhan Usta, “Bu fiyat İtalyan firmaları memnun edecek bir fiyat olmuştur. Geçen yıldan bu yana fındıkta kullanılan ilaç gibi, gübre gibi maddelerde yüzde 200’e yakın fiyat artışı varken; toplam fiyatlar da geçen yıla göre en az yüzde 30 artmışken; kurdaki artış da yüzde 30’un üzerindeyken fındığa yüzde 20’lik bir artış vermek, Türk çiftçisinin aklıyla alay etmektir. Yine fındığın kaymağını yabancılar yiyecektir. Cumhurbaşkanına çağrı yapıyoruz: Bu fiyatlar düzeltilmelidir. Açıklanan fiyatlar üreticiyi mağdur eden fiyatlardır. Ayrıca TMO mutlak surette, bütün yıl boyunca alıcı olarak piyasada bulunmak durumundadır. Aksi durumda yurtiçindeki fiyatların bu fiyatların çok altında kalmaktadır” diye konuştu.

13 muhalefet 1 Samsun

KİMDEN YANASINIZ?

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, çiftçinin umduğunu bulamadığını belirterek, “Fındık fiyatı 35 tl olsun demiştik bizim değil çiftçinin talebiydi maalesef çiftçimiz bu yılda umduğunu bulamadı artık tarafınızı belli edin kimden yanasınız” ifadelerini kullandı.

Ethem Ozan ŞAHİN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir