doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey akın bilgi

Erhan Usta: “Üniversite Açmayı Marifet Zannettiler”

universite-acmayi-marifet-zannettiler-2511
Daha Fazla Göster

Erhan Usta: “Üniversite Açmayı Marifet Zannettiler” İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, işsizliğin giderek arttığını bunun nedeninin ise eğitim sistemindeki sorunlardan kaynaklandığını söyledi

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, nitelik eksikliği ile piyasa ile uyum sağlamadığını bu yüzden de işsizliğin giderek arttığını ifade etti.

SORUNLAR ARTIYOR

Bir televizyon programında gündeme dair değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, ekonomik sorunların gün geçtikçe arttığını söyledi.

İşsizliğin hükümetin sorunu olduğunu dile getiren Usta, ” İşsizlik konusunda bir nitelik eksikliği ve beceri uyumsuzluğu problemi var. Ama bunu yapacak olan da iktidardır. 20 yıllık bir iktidar eğitim sistemiyle istihdam piyasasını birbirleriyle entegre edebilmeliydi. Yani şu anda bizim eğitim sistemimiz bir insan tipi çıkarıyor, ama sanayimiz başka bir insan tipi istiyor. Bu uyumu devleti yönetenler sağlar. Her tarafa üniversite açmayı marifet zannettiler. Bunun Türkiye’ye işsizliği 4 yıl ötelemenin dışında bir faydası olmadı. TÜİK verilerine de güvenmiyoruz. Bu konuyu da çok eleştirdim” ifadelerini kullandı.

GÜNCEL SAMSUN HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ SAMSUN HABER

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir