doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Erhan Usta: ‘Türkiye’nin Kaybedecek Zamanı Yok’

turkiyenin-kaybedecek-zamani-yok-1110
Daha Fazla Göster

Erhan Usta: ‘Türkiye’nin Kaybedecek Zamanı Yok’ İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, işsizlik oranının yüksek olduğunu belirterek Türkiye’nin kaybedecek zamanı olmadığını söyledi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, TÜİK tarafından yüzde 12,1 olarak açıklanan işsizlik oranıyla ilgili, “Türkiye ekonomisini sağlıklı bir şekilde büyütemezsek, milletlerin hayatında bir defa karşılaştığı demokratik fırsat penceresini Türkiye kapatacak. Kaybedecek zamanımız yok” dedi.

WhatsApp Image 2021 10 11 at 15.35.44 Samsun

“İŞSİZLİK ORANI ÇOK YÜKSEK”

TÜİK işsizlik oranını yüzde 12,1 olarak açıkladı. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, TELE1’de , Zeynel Lüle ile Gerçeğin İzinde programında değerlendirmelerde bulundu. “TÜİK’in istihdam verileri güvenemediğimiz verilerdir” diyen Usta, ” Bunu 26,5 yıl TÜİK’te bürokrat olarak sıkı çalışmış eski bir teknisyen kimliğimle söylüyorum. Özellikle pandemi döneminde TÜİK’in işsizlik ile ilgili tanımları gerçek hayatı tanımlayamadı. İşsizlik geçen ayda aynı kaldı. 12.1 olarak açıklandı. Türkiye’de işsizlik oranı çok yüksek. Özellikle gençlerde ve eğitimlilerde. Yani her üç gençten biri istihdam edilebiliyor. Bununla Türkiye’nin bu kadar düşük istihdamla bir yere gidebilmesi mümkün değil” dedi.

“AZ ZAMANIMIZ KALDI”

Türkiye ekonomisinin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi gerektiğinin altını çizen Usta şunları söyledi: “Önümüzdeki 10 yıl içerisinde Türkiye ekonomisini sağlıklı bir şekilde büyütemezsek, gençlerimize iş veremezsek, milletlerin hayatında bir defa karşılaştığı demokratik fırsat penceresini Türkiye kapatacak. Bunu değerlendiremeyen ülkelerin hepsi geri kalmış ülkelerdir. Bu önemli bir konudur. Az zamanımız kaldı. Türkiye’nin kaybedecek zamanı yoktur. Son 7 yıldır kişi başı geliri düşen bir dönemi yaşıyoruz. Hayat pahalılığı almış başını gitmiş, insanlar geçinemiyor.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir