doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey akın bilgi

Erhan Usta: “Çiftçiye Zulmediliyor”

ciftciye-zulmediliyor
Daha Fazla Göster

Erhan Usta: “Çiftçiye Zulmediliyor” İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, ülkede bir tarım politikasının olmadığını belirterek, üreticilerin zor durumda olduğunu söyledi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, Türkiye’de 19 yıldır bir tarım politikasının olmadığını belirterek, “Çiftçiye zulmeden bir Tarım Bakanlığı var. Çiftçinin traktörleri, tarlaları haczediliyor” dedi.

WhatsApp Image 2021 11 09 at 19.02.26 Ana Manşet

ELEŞTİRİLERDE BULUNDU

Tarım ve Orman Bakanlığı bütçesi üzerindeki görüşmelerde söz alan İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, eleştirilerde bulundu. Bakan Pakdemirli’nin AK Parti iktidara gelmeden öncesine işaret eden konuşmasına değinen Usta, “19 yıl öncenin siyasi muhatabı da muhalefet değil. Bugün Cumhur İttifakı’nın ortağı olan siyasi parti” dedi.

“ÜRETİMİ 10, BORCU 65 KAR ARTTI”

Çiftçilerin 222 milyar lira borcu olduğunu belirten Usta, “2002 yılına göre çiftçilerin borcunun 85 kat arttığını belirtti. Usta, “Bu fakirleşme değil mi? Bu neden olabilir? Buna çözüm üretin diyoruz biz, bir şey demiyoruz. Çiftçinin üretimi 10 kat, borcu 65 kat artıyor. Çiftçiye zulmeden bir Tarım Bakanlığı var. Çiftçinin traktörleri, tarlaları haczediliyor” diye konuştu.

FINDIKTA YETERLİ FİYAT VERİLMEDİ

Usta, fındıkta da yeterli fiyatın verilmediğini ve Türk fındığının İtalyan firmasına “peşkeş çekildiğini” ileri sürdü. Usta, Bakan Pakdemirli’nin üzümde fiyat açıklamaktan çekindiğini belirterek, “Sayın Bakan Manisa’ya ben gittim, siz gidemediniz” ifadelerini kullandı.

GÜNCEL SAMSUN HABERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ SAMSUN HABER

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir