doğa calven cemre
 
5s dikey akın bilgi

Erhan Usta, Bakan Soylu’ya Sordu! “Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne Soruşturma Açıldı Mı?”

erhan-usta-bakan-soyluya-sordu
Daha Fazla Göster

Erhan Usta, Bakan Soylu’ya Sordu! “Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne Soruşturma Açıldı Mı?” İYİ Parti Grup Başkan Vekili Usta, İçişleri Bakanı Sülayman Soylu’ya, rüşvet skandalından sonra Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne soruşturma açılıp açılmadığını sordu

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Erhan Usta, “Samsun Büyükşehir Belediyesi’ndeki ödemelerle ilgili ‘Talimatla bu işi yaptım’ yaptım diyen Bahattin Karakaş’ın amirleri kim? Samsun Büyükşehir Belediyesi ile ilgili neden hiç bir şey yapılmadı? Bunun altında sizin de kalmamanız lazım” ifadeleriyle, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya seslendi.

WhatsApp Image 2021 10 07 at 12.55.31 Ana Manşet

NEDEN ÜZERİNE GİDİLMEDİ?

Usta, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Büyükşehir Belediyesi’ndeki rüşvet skandalını yeniden gündeme getirdi. Mali İşler Daire Başkanı Bahattin Karakaş’ın rüşvet almaktan hüküm giydiğini ve ödemelerle ilgili “Benim yetkim yok. Bu işi talimatla yaptım” dediğini hatırlatan Usta, “AK Partili ilçe belediyeler tarafından ikaz edilmesine rağmen yine de Bahattin Karakaş Mali İşler Daire Başkanlığına atıyor ve sonra milyonlarca lira altın döviz belediyedeki kasasından çıkıyor. Bahattin Karakaş En sonunda mahkum oluyor. Mahkumiyetten sonra ödemelerle ilgili şunu söylüyor ‘Bu işi kendim yapmadım. Benim böyle bir yetkim de yok. Talimatla bu işi yaptım’ diyor. Kimse bu işin üzerine gitmiyor” dedi.

Ana Manşet

‘ALTINDA KALMAMANIZ LAZIM’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya seslenen Usta şunları söyledi:

“Bahattin Karakaş’ın Büyükşehir Belediyesi’nde bu kişinin amirleri kim? ‘Yetkim yok. Ben talimatla yaptım’ derken, bu ifadeleri mahkeme tutanaklarına geçmişken, bakanlığınız neden harekete geçmiyor? Samsun Büyükşehir Belediyesi ile ilgili neden hiç bir şey yapılmadı. Bunun altında sizin de kalmamanız lazım. Kim suçu işlediyse cezasını çeksin diye meseleye bakıyor olmanız lazım.”

 

Merve İLHAN

GÜNCEL SAMSUN HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ SAMSUN HABER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir