Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Başkanları Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

"MASANIN ALTINA SAYISIZ KUMPASI SAKLAMIŞLAR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle;

"28 Mayıs'ın Türk siyasetindeki artçı sarsıntıları hala devam ediyor. Muhalefette hemen her gün yeni bir skandal patlak veriyor. Masanın altına sayısız ihaneti, kumpası saklamışlar. Ortaya saçılanlar buz dağının sadece görünen kısmıdır. Asıl vahim pazarlıklar henüz kamuoyunun malumu olmamıştır. Yani bu pilav daha çok su kaldıracaktır.

"DEVLETİ ÖNÜNÜZE GELENE REHİN VERDİNİZ"

Seçimlerden sonra yaşananlar ülkemizin nasıl bir uçurumun kenarından dönüldüğünü her gün bize anlatıyor. Bazı karanlık noktaların da artık açıklığa kavuşturulması gerektiğine inanıyoruz. Her partiye bir bakanlıkla gittiniz. Oy oranına bakmadan devleti önünüze gelene rehin verdiniz. Bölücü terör örgütünü heyecanlandıran neydi? Hainlere hangi sözleri verdiniz de bu alçaklar uçak bileti paylaşıyordu? Kazanıyoruz tiyatrosunu ne için oynadınız? Devletimizin kurumlarını seçim gecesi neden itibarsızlaştırmaya çalıştınız? Millet bu soruların cevabını bekliyor. Önce çıksınlar millete hesap versinler.

"CHP SEÇMENİNDEN ÖZÜR DİLESİNLER"

Bize laf söylemek yerine hayal sattıkları CHP seçmeninden özür dilesinler. Yenilgiyi zafer gibi pazarlama kurnazlığını bırakıp hatalarını kabul etsinler. Koltuklarını terk edemiyorlarsa en azından hatalarıyla yüzleşsinler.

Bu tablo bizim işimizi daha da zorlaştırmaktadır. 6 Şubat depremlerinin yaralarının en kısa sürede sarılması asli görevimizdir. Unutulmasına izin veremeyiz. Kayıpları telafi edene kadar durmadan çalışacağız.

Az önce kadın kolları başkanlarımızdan birisiyle tanıştım. Eşini ve yavrusunu depremde kaybetmiş. Milletimize söz verdiğimiz gibi 310 bin konutu tamamlayacağız ilk bir senede.

"EMLAK VE KİRA PİYASASI DENGEYE KAVUŞACAK"

Enflasyon karşısında alınacak adımları atıyoruz. Sonuçları almaya başladık. Otomobil piyasasında fiyatlar yavaş yavaş stabilize oluyor. Emlak ve kira piyasası da dengeye kavuşacaktır.

"GEREKLİ ADIMLARI ATACAĞIZ"

Emekliler için gerek adımları da yıl sonuna kadar atacağız.

"VERDİĞİMİZ SÖZLERİN ARKASINDAYIZ"

Üniversiteli gençlere ve ev hanımlarına verdiğimiz sözlerin arkasındayız, tek tek yerine getireceğiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan milyonlarca emeklinin beklediği zam kararı için tarih verdi Cumhurbaşkanı Erdoğan milyonlarca emeklinin beklediği zam kararı için tarih verdi

"ŞOV PEŞİNDE KOŞANLARDAN OLMAYACAĞIZ"

Seçim sonuçları ile ilgili muhasebemizi yapıyoruz. Oyunu alamadığımız her vatandaşımızla irtibat kurmak boynumuzun borcudur. Bizim anlayışımızda millete hesap sorulmaz, millete hesap verilir. Bizi eleştirenlere sabırla yaklaşıp anlayacağız. Reklam ve şov peşinde koşanlardan olmayacağız.

Kongremizi Türkiye Yüzyılı vizyonumuzun da lokomotifi haline getireceğiz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun diyor ve bu düşüncelerle her birinize Mevla'dan başarılar diliyorum"

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN