doğa yataks cemre
       
5s akın Mega Halı

Erdoğan ‘İç Açıcı Değil’ Demişti! Fatih Türkel Sordu: Cumhurbaşkanı Samsun’u Görmüyor Mu?

cumhurbaskani-samsunu-gormuyor-mu-2006
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erdoğan ‘İç Açıcı Değil’ Demişti! Fatih Türkel Sordu: Cumhurbaşkanı Samsun’u Görmüyor Mu? CHP Samsun İl Başkanı Türkel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın su fiyatları ile ilgili açıklamalarına katıldığını ve Büyükşehir Belediye Başkanı Demir’i şikayet edeceğini kaydetti

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Yerel yönetimlerde durum hiç iç açıcı değil. Su parası su. Allah’ın nimetini hangi fiyatlarla satıyorlar?” açıklamalarına katıldığını belirterek, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i de kendisine şikayet edeceğini söyledi.

05 turkel 2 scaled Ana Manşet

SAMSUN ADINA VİCDANSIZLIK

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çok doğru söylemiş” diyen Başkan Türkel, “Allah’ın nimeti suyu, bu kadar fahiş fiyatla satmak, Samsun adına vicdansızlıktır. Cumhurbaşkanı Samsun’a da bir el atmalı. Samsun, Türkiye’nin en pahalı suyunu kullanan şehirlerin en başında geliyor. Mustafa Demir’i de kamu vicdanına havale edip, diğer taraftan da Cumhurbaşkanına şikayet ediyorum. Samsun’u da bir inceletsin, bir değerlendirmeye alsın” dedi.

TİCARETHANE GİBİ YÖNETİLİYOR

Samsun’un Türkiye’nin en pahalı suyunu kullanan şehirlerin en başında geldiğini ifade eden Türkel sözlerine şunları ekledi, “Samsun, TEFE-TÜFE oranına göre, her ay da gizli zamlarla karşı karşıya geliyor. SASKİ bir ticarethane ve şirket mantığıyla yönetiliyor. Vatandaşın özellikle bu pandemi sürecinde çektiği çile, sıkıntı umurlarında değil. Geçtiğimiz SASKİ Genel Kurulu’nda da bunu gördük. SASKİ kar ve zarar üzerinden yönetiliyor. Samsun halkının bu zor günlerde suya kaç lira ödediği değil, SASKİ’nin ne kadar para kazandığı Mustafa Demir için önemli. Bu yaklaşımı da Cumhurbaşkanına şikayet ediyorum.”

Merve İLHAN

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 1 ay önce

    En pahalı suda 1.Denizli (AKP) 2.Ankara(CHP) 3.Samsun (AKP) gerisini de sen buluver samsungazetesi