Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Çarşamba ilçesinde 7 Temmuz 2022 Perşembe günü kaybolan 10 yaşındaki engelli kız çocuğunu bulmak için devam eden arama-kurtarma çalışmalarını yerinde inceledi.

EMİNE NUR AYHAN 7 TEMMUZ'DAN BU YANA KAYIP

Samsun'un Çarşamba ilçesinde 7 Temmuz'dan bu yana kayıp olan 10 yaşındaki otizmli kız çocuğu Emine Nur Ayhan'ın bulunması için çalışmalar devam ediyor. Samsun Valisi Do. Dr. Zülkif Dağlı çalışmaları yerinde inceledi, çalışmalara katılan kurum yetkililerinden bilgi aldı.

"ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR"

Vali Dağlı, kayıp ihbarının geldiği andan itibaren başlayan arama-kurtarma çalışmalarının AFAD, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı personeli tarafından aralıksız sürdürüldüğünü dile getirerek, Yeşilırmak Havzası boyunca hava destekli yürütülen çalışmaların bugün de 20 araç, 5 bot, 3 arama köpeği, AFAD Arama Tırı ve 83 personelin katılımıyla devam ettiğini belirtti.

Vali Dağlı, ayrıca Emine Nur Ayhan'ın arama-kurtarma çalışmalarına katılan ailesi ve komşularıyla da görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Sefa Aşar ile Uyan Samsun 10 Ağustos Çarşamba Sefa Aşar ile Uyan Samsun 10 Ağustos Çarşamba

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.