Emeklilerin Gözü Bu Haberde! Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatıyor?

emeklı-ıkramıye-1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emeklilerin Gözü Bu Haberde! Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatıyor? Bayrama sayılı günler kala milyonlarca binlerce kişinin gözü kulağı da bayram öncesinde hesaplara yatırılan emekli ikramiyelerinde. Bilindiği üzere bayram ikramiyesi yılda iki kez veriliyor. Peki Ramazan Bayramı ikramiyesi ne zaman hesaplara yatacak ?

BAYRAMDAN ÖNCE YATIRILMIŞTI
Emekliye bayram ikramiyesinin hesaplara geçeceği tarih, 2021 Ramazan ayına kısa bir süre kala gündeme geldi. Yaklaşık 12.5 milyon emekli ile dul ve yetime 2018 yılından bu yana her Ramazan ve Kurban bayramında biner lira bayram ikramiyesi veriliyor. B Geçtiğimiz sene emekli bayram ikramiyesi bayramdan önce hesaplara yatırılmıştı.

emekli 3 Güncel

İKRAMİYE NE KADAR OLDU?
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bin artı enflasyon. Bu da büyük ihtimalle enflasyon 85 TL tutuyor ama onu 100 TL’ye tamamlayacağız. İnşallah 1100 TL olarak duyuracağız. Bunu da Meclis’e değil kararname ile göndereceğim. Vakit kaybetmeden bayrama yetiştirelim istiyorum.” ifadelerini kullandı.

 

emekli ikramiye 1 Güncel

MECLİS’TE KABUL EDİLDİ
TBMM Genel Kurulunda, kanun teklifi görüşmelerinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdesini verdiği emeklilerin bayram ikramiyesinin 1100 liraya çıkarılmasını içeren madde kabul edildi.

BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?
Bu yıl ödemenin ne zaman yapılacağı henüz resmi olarak açıklanmadı ancak Ramazan Bayramı tarihi göz önüne alındığında ödemelerin Mayıs ayının ilk 10 gününde yapılması bekleniyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir