doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Elon Musk Teslayı Satıyor Mu? Milyonlarca Takipçiye Soru…

Elon Musk Teslayı Satıyor Mu Milyonlarca Takipçiye Soru...
Daha Fazla Göster

Elon Musk Teslayı Satıyor Mu? Milyonlarca Takipçiye Soru… Dünyanın en zengin ismi ve Tesla’nın kurucusu Elon Musk, attığı tweetle yine dikkat çekti. Musk, 62 milyonlu aşkın takipçisine Tesla hisselerinin yüzde 10’unu satmayı önerip önermediklerini sordu

tesla Elon Güncel

Tesla ve SpaceX’in kurucusu, dünyanın en zengin insanı Elon Musk yine attığı bir tweetle gündemde.

Musk 62 milyondan fazla takipçisine “Tesla hisselerimin yüzde 10’unu satmayı öneriyorum, destekliyor musunuz?” diye sordu.

NTV’de yer alan habere göre, Musk’ın anket şeklindeki paylaşımı 2,7 milyondan fazla oy aldı. Halen devam eden ankette Musk’ın hisselerini satmasını isteyenler önde gidiyor.

Elon Musk’tan milyonlarca takipçisine Tesla sorusu: “Satmalı mıyım?”ABD’de bazı demokratlar “milyarderler vergisi” adında yeni bir vergiyi gündeme getirmişti.

Musk “Hiçbir yerden nakit olarak bir maaş ya da bonus almıyorum. Elimde sadece hisselerim var ve bu vergiyi ödeyebilmemin tek yolu da hisse satmak” dedi.

Anket sonucunda, Elon Musk sahibi olduğu elektrik araç üreticisi Tesla’nın yüzde 10 hissesini satarsa, yaklaşık 21 milyar dolar nakit elde etmiş olacak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir