Elektrik desteği hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, "Elektrik desteği yardımı kimlere verilir?", "Elektrik desteği nereden alınır?", "Başvuru şartları neler?" sorularına cevap arıyor. İşte Türkiye Aile Destek Programından faydalanmak isteyen vatandaşların bilmesi gerekenler...

MSB kura çekimi sonuçları saat kaçta açıklanır, MSB kura çekimi ne zaman 2022? MSB kura çekimi sonuçları saat kaçta açıklanır, MSB kura çekimi ne zaman 2022?

ELEKTRİK DESTEĞİ YARDIMI KİMLERE VERİLİR?

Bakan Yanık, Türkiye Aile Desteğinden yararlanan hanelerin Elektrik Tüketim Desteğinden de yararlandıracaklarının bilgisini verdi.

ELEKTRİK DESTEĞİ NE KADAR OLDU ? 

Yanık, “Programa başvurusu kabul edilen ancak Elektrik Tüketim Desteği (ETD) alamayan hanelere ETD sağlanmasına dair tüm çalışmalarımızı tamamladık. Bu doğrultuda 1-2 kişilik hanelere 75 kw karşılığı elektrik tüketim desteği (108 TL), 3 kişilik hanelere 100 kw karşılığı elektrik tüketim desteği (144 TL), 4 kişilik hanelere 125 kw karşılığı elektrik tüketim desteği (180 TL) ve 5 ve üzeri nüfusa sahip hanelere 150 kw karşılığı elektrik tüketim desteği (216 TL) sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

ELEKTRİK DESTEĞİ NASIL ALINIR

Bakan Yanık, Türkiye Aile Destek Programından faydalanmak isteyen vatandaşların, e-Devlet üzerinden ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) aracılığıyla başvurularını yapabildiğini hatırlatarak yeni tutarların da Kasım ayı ödemelerine yansıtılacağını vurguladı.
SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.