TFF 1. Lig’in ilk haftasının kapanış maçında Elazığspor, sahasında Altınordu’ya 2-0 mağlup oldu. Maç sonrası her iki takımın teknik direktörleri açıklamalarda bulundu.

Mağlup oldukları için üzgün olduklarını belirten Elazığspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, “Futbolda bazen böyle maçlar var. Belki de hazırlık maçları da dahil tüm maçlarda girdiğimiz pozisyonu bir maçta girdik. 10-15 arası yüzde 100 pozisyon kaçırdık. Bir gol atmış olsak belki maçı çevirebilirdik. Futbol böyle bir şey. Gol atamazsanız rakibe direnç veriyorsunuz. İlk golü bulmamız gerekiyordu. Yan toplarda çalıştığımız ne varsa sahaya yansıttık. Bunun neticesinde 15’e yakın çok pozisyon kaçırdık” dedi.

İlk maçların her zaman zor olduğunun altını çizen Altıparmak, “Taraftarımız önünde galibiyetle başlamak istiyorduk. Bunun için çok üzgünüz. Taraftarımızdan özür dileriz ama biz böyle oynadığımız sürece belki bir tane maç kaybederiz, diğerlerini kazanırız. Eksiklerimiz var. Bunlar üzerinde çalışacağız. Sadece bir maç kaybettik. Bunun telafisini Eskişehirspor maçında inşallah yapıp tekrar eski tempomuza kavuşacağız” diye konuştu.

Altınordu cephesi

Haftanın son maçına çıktıklarını belirten Altınordu Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu, “Elazığspor hazırlık döneminin en formda takımıydı. Çok zor maçtı bizim için bunu biliyorduk. Hazırlık maçları da bunu göstermişti, geçen seneden bir çekirdek kadroları var. Mehmet hocayla birlikte iyi duruma gelmişlerdi. Maçın ilk yarısı bizim kontrolümüzde geçti. Top bizdeyken hücum opsiyonlarımızı arttırdık. Elazığ’ın da Tom’la getirdiği ataklarda sıkıntımız oldu. Skoru yakaladıktan sonra değişiklik yapmak zorunda kaldık. İkinci yarı hedefimiz topa sahip olmaktı. Baskıyı fazla yediğimiz için oyun üstünlüğü rakibe geçti” şeklinde konuştu.

Elazığspor’un yan toplarda çok etkili geldiğini kaydeden Eroğlu, “Rakibimiz isteğini taraftarıyla birlikte arttırdı. Biraz tedirgin olduk. Topa sahip olma oranımız son bölümde düştü. Rakip de eksilince biraz daha oyun kontrolü elimize geçti. Galip gelmek bizim adımıza mutluluk verici ama rakibi de kutluyorum. Zemin muhteşemdi. Elazığspor’a ve taraftarlarına başarılar dilerim bundan sonra” diyerek sözlerini tamamladı.