Hilas Otel

Çelik İnşaat

Ve bu yıl başlıyor!

PTT AŞ Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, 2019 senesi içerisinde "Türkiye Kart"ı 2 ilde öncelikli olarak ğpilot uygulamaya alacaklarını ardından da yıl sonunda bunu 30 ile daha yayacaklarını bildirdi.

Ve bu yıl başlıyor!

PTT AŞ'den gelen açıklamaya göre, şirketin yönetim ve değerlendirme toplantısı Afyonkarahisar'da yapıldı. 3 gün devam eden toplantıda, 2023 vizyonu doğrultusunda hedeflenen 2019 yılı amaçları değerlendirme konusu oldu.

Bozgeyik, toplantının kapanışındaki konuşmasında, dünyada en büyük 10 posta operatöründen biri olmayı amaçladıklarını ifade etti.

179 yıllık tecrübeyi, inanç ve çalışma azmiyle harmanlayarak, hedeflerine ulaşacaklarının altını çizen Bozgeyik, 2023 yılı vizyonuna uygun stratejilerini belirlediklerini dile getirdi.

Bozgeyik, PTT AŞ'nin değişimi, dönüşümü ve gelişimi için çizdikleri yol haritasını yeni tasarılarla beraber geliştirdiklerini aktardı.

PTT ailesi olarak hedeflere ulaşmak için durmaksızın çalışacaklarına vurguda bulunan Bozgeyik, "Biz hizmet sektöründeyiz, en kaliteli, en ucuz, en hızlı hizmeti nasıl vereceğimize odaklanacağız. Sıçramayı sürekli yakalayabilmek için çok daha farklı strateji izlememiz gerekiyor. Çalışalım, üretelim, yenilenelim. Geleceğimizin geleceği olacağız. Bana bunları söyleten taşıdığım emanetin ağırlığıdır. Son noktaya kadar çalışmak durumundayız." değerlendirmesinde bulundu.

BU YIL KARGO YILI 

Bozgeyik, PTT AŞ olarak geçen yıl 571 milyon liralık yatırımda bulunduklarını ve bu yıl yatırım hedeflerinin yükseltildiğini ifade ederek,  geçen yıl yatırımları dijital dönüşüm ve bankacılık üzerine gerçekleştirdiklerini bu yıl ise posta, kargo, lojistik ve e-ticaret üzerine yoğunlaştıracaklarını ifade etti.

Bu yıl hem altyapı hem pazarlama noktasında posta, kargo, lojistik ve e-ticaret alanında ilerleme yapacaklarını vurgulayan Bozgeyik, "2019'u kargo yılı olarak değerlendiriyoruz ve bu doğrultuda fiziksel altyapı yatırımlarını tamamlayacağız." ifadesini kullandı.

Bozgeyik, PTT AŞ olarak ülke ekonomisine destek sağlayacakları en önemli alanın e-ticaret olduğuna vurguda bulunan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sunduğu 2023 hedeflerine ulaşma noktasında, hem kurum içi kendi hedeflerine ulaşmak hem de ülkenin ekonomik hedeflerine ulaşmasını sağlamak maksadıyla çalışacaklarını belirtti.

'MEMNUNİYETE ÖZEN GÖSTERECEĞİZ'

Bozgeyik, bu sene müşteri memnuniyetinin daha da ön plana çıakrtılarak özen göstereceklerini ve bu çerçevede önemli kararlar aldıklarını aktararak, şöyle konuştu

"2019'da işletme kusurlarından kaynaklanabilecek müşteri memnuniyetsizliğine tolerans göstermeyeceğiz. PTT başmüdürlüklerinin performansları her 3 ayda bir değerlendirmeye alınacak. Yapılacak değerlendirme ve puanlamaya göre ödül ve ceza sistemini devreye alacağız. Her ilimizin başmüdürleri illerinin ihtiyaçları ve durum değerlendirmelerini düzenli olarak bizlere ulaştıracak. Başmüdürlüklerimizden yıllık en az yüzde 50 büyüme bekliyoruz."

Teknoloji ve inovasyon yatırımlarıyla çağın gereği olan dijital dönüşümü başlattıklarına da dikkat çeken  Bozgeyik, "Tek bir kartla tüm yurtta toplu taşıma araçlarının kullanılabileceği Türkiye Kart'ı bu yıl önce 2 ilde pilot uygulamaya başlayacağız. Bu kapsamda ilk olarak asgari 100 bin pilot uygulama kartı alınacak. Türkiye Kart, yıl sonunda 30 şehrimize yaygınlaşmış olacak." değerlendirmesinde bulundu.

PTT iş yerlerinin, PTTmatik'lerin ve MobilPTT'lerin sayısını çoğaltaral hizmet ağını genişletmeyi sürdüreceklerini ifade eden Bozgeyik, vatandaşın bulunduğu yerden hangi yöne giderse gitsin, 20 dakika içinde bir PTT şubesine ulaşacağını ifade etti. 

Bozgeyik, 3 bin 445 olan PTTmatik sayısını yıl sonuna kadar 5 bine yükseltmeyi amaçladıklarını 2023 hedefleri arasında 100 bin personel ve 15 bin iş yerine ulaşmanın da bulunduğunu aktardı.

Teknik altyapı çalışmalarının bitirilmesiyle beraber Suriye'nin El Bab ilçesine bağlı Biza ve Kabasin ile Azez ilçesine bağlı Soran beldelerine de PTTmatik kuracaklarına değinen Bozgeyik, konuşmasından sonra performans sistemine göre geçen yıl ilk 10'a giren başmüdürlere ödüllerini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER