banner1320

Üst Düzey Yöneticiliği Bıraktı, Süt Taksi’yi kurdu

Bursa’da yapı sektöründeki üst düzey yöneticilik işini yedi sene önce bırakan Serkan Cömert, iş hayatına gıda sektöründe devam etme kararı aldı.

Üst Düzey Yöneticiliği Bıraktı, Süt Taksi’yi kurdu
banner1314

Süt Taksi’ projesini hayata geçiren ve mini aracıyla yollara çıkan Serkan Cömert, telefondan aldığı siparişleri yaklaşık 3 saat içerisinde evlere ulaştırıyor.


SİPARİŞLERE YETİŞEMİYOR


Bu zaman kadar 2 bin 400’ü aşkın farklı eve sipariş götürdüğünü söyleyen Cömert, “ Araştırmalarımın verdiği sonuçla ‘süt taksi’ projesini hayata geçirmeye karar verdim. Evlere perakende servisin gün geçtikçe önem kazana bir sektör olduğunu biliyorum” dedi. Yolda aracını gören herkesin ona el salladığını söyleyen Cömert, siparişlere yetişmekte güçlük yaşadığını belirtti.

2 bin 450 Müşteriye Ulaştık
Süt taksi projesini hayata geçirdiği ilk zamanlarda amacının sadece ürünü dükkanın yakın çevresindeki müşterilere teslim etme amacı taşıdığını fakat sonrasında müşterilerin de referansıyla diğer müşterilerine ulaştığını belirten Cömert, arabanın kendi reklamını yapar konuma geldiğini ve ortalama olarak 2 bin 450’ye yakın müşteri potansiyeline ulaştıklarını söyledi.


OLUMSUZ BİR GERİ DÖNÜŞ OLMADI

Süt Taksi projesiyle alakalı hiçbir olumsuz geri dönüş almadığını belirten Cömert, "İnsanların süte ulaşması bir nebze de olsa zor. Bu organizasyon inanılmaz hızlı bir şekilde sütün kendilerine ulaştırılmasını sağlıyor. Bir telefon aracılığıyla bile müşteri siparişini verip 2-3 saat içerisinde sütünü teslim alabiliyor. Manda sütümüz var. Haziran ve Kasım ayları arasında koyun ve keçi sütümüz müşterilerimize ulaşıyor. Bunun haricinde deve sütü ve eşek sütünü de özel siparişle müşterilerimize ulaştırmaya çalışıyoruz" dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300