banner1223

"Türkiye'nin İlk 1000 İhracatçı Firması" araştırması

TRABZON (AA) - Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Kalyoncu, "Türkiye'nin İlk 1000 İhracatçı Firması" listesine giren Trabzon ve Rizeli firmaları kutladı.Kalyoncu, yaptığı yazılı açıklamada,...

TRABZON (AA) - Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Kalyoncu, "Türkiye'nin İlk 1000 İhracatçı Firması" listesine giren Trabzon ve Rizeli firmaları kutladı.

Kalyoncu, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından her yıl açıklanmakta olan "Türkiye'nin İlk 1000 İhracatçı Firması" listesinde Trabzon'dan 10, Rize'den bir firma bulunduğunu belirtti.

Kalyoncu, 2017 yılı ihracat performansı dikkate alınarak oluşturulan listeye Karadeniz Bölgesi illerinden en fazla firmanın Trabzon'dan girdiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Doğu Karadeniz bölgemizden, 1000 ihracatçı firma listesinde yirminci sırada bölge birincisi olarak Ferrero Fındık İthalat İhracat ve Ticaret AŞ yer alırken, 145'inci sırada bölge ikincisi olarak Rize ilimizde faaliyet gösteren Çayeli Bakır İşletmeleri AŞ ikinci sırada yer almıştır. Ülkemizin sektörlerinde öncü olan başta fındık, madencilik, yaş meyve sebze ve taşıt yedek parçası imalat sektörlerinden yer alan firmalarımız Trabzon ve Rize'nin en fazla ihracat gerçekleştiren firmaları olarak listeye girme başarısını göstermiştir. İlk 1000 ihracatçı firma listesinde sanayi grubundan Hekimoğlu Döküm Sanayi Nakliyat ve Ticaret AŞ firmasının da yer alma başarısı göstermesi bizler için gurur kaynağı olmuştur. Bu gururu birliğimize ve bölgemize yaşatan firmalarımıza şükranlarımızı sunarız."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148