Hilas Otel

Çelik İnşaat

Turbalıoğlu: “Pazardaki rekabet avantajlarımız Ar&Ge ile daha da güçlenecek”

Adana’nın 3’üncü, Türkiye’nin 512’inci, Adana OSB’nin ise 2’inci Ar&Ge Merkezi’ni kuran ve buna ilişkin belgeyi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün elinden alan Zahit Alüminyum Ar&Ge Merkezi Müdürü Dr. Koray Turbalıoğlu,...

Turbalıoğlu: “Pazardaki rekabet avantajlarımız Ar&Ge ile daha da güçlenecek”

Adana’nın 3’üncü, Türkiye’nin 512’inci, Adana OSB’nin ise 2’inci Ar&Ge Merkezi’ni kuran ve buna ilişkin belgeyi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün elinden alan Zahit Alüminyum Ar&Ge Merkezi Müdürü Dr. Koray Turbalıoğlu, “Pazardaki rekabet avantajlarımız Ar&Ge ile daha da güçlenecek” dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın düzenlediği 6. Özel Sektör Ar&Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi, ‘Ar&Ge ve İnovasyonla Kalkınma’ temasıyla ATO Congressium’da gerçekleşti. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün de katıldığı zirvede, Adana Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (AOSB) tesislerinde üretim yapan Zahit Alüminyum’u, Ar&Ge Merkezi Müdürü Dr. Koray Turbalıoğlu ve Ar&Ge Danışmanı, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Mustafa Güneş temsil etti.

İki gün süren toplantıda, Ar&Ge ve Tasarım Merkezlerinde yürütülen çalışmalar neticesinde ortaya çıkan yeni teknoloji ve çıktılar kamuoyu ile paylaşılırken, Ar&Ge ve Tasarım Merkezlerinin sorunları da ele alındı.

Başarılı Ar&Ge Merkezlerinin de ödüllendirildiği zirvede, Zahit Alüminyum’a da alanında gerçekleştirdiği etkin ve sürdürülebilir çalışmalarının karşılığı olarak Ar&Ge Merkezi belgesi verildi.

Adana’nın 3’üncü Türkiye’nin 512’inci Ar&Ge Merkezi’ni kuran Zahit Alüminyum’un belgesini Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün elinden alan Ar&Ge Merkezi Müdürü Dr. Koray Turbalıoğlu, “Pazardaki rekabet avantajlarımız Ar&Ge ile daha da güçlenecek” diye konuştu.

Adana Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tesislerinde, Aluminance, Vetrina ve Zahit markaları ile alüminyum profil, Aluminance ve Vetrina markaları ile kompozit panel, Solarfield markası ile de gün ışığını elektrik enerjisine dönüştüren fotovoltaik güneş paneli üretimi gerçekleştiren Zahit Alüminyum’un Ar&Ge Merkezi’nde, ürünlerin pazardaki rekabet gücünü artırmak, daha yüksek katma değerli ürün haline dönüştürmek amacıyla öncelikle ürün kalitesini iyileştirmeye yönelik çalışmalar yapılıyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER