Hilas Otel

Çelik İnşaat

Sağlık Bakanlığı'na 16 bin personel...

Sağlık Bakanlığı'ndan beklenen haber geldi. Bakanlık 2019 yılı içerisinde toplamda 16 bin sözleşmeli personel alınacağını açıkladı. Alımlar ne zaman yapılacak? Alım şartları neler? Alımlara nereden başvurulur? İşte detaylar...

Sağlık Bakanlığı'na 16 bin personel...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 16 Aralık'ta yer aldığı bir tv programında 2019 yılında 25 bin personel alımı yapılacağını ifade etmişti. Bakan Koca, "Sahada çalışan sağlık personelinin iş yükünü azaltmak ve hastalara daha kaliteli sağlık hizmeti vermek adına gelecek aylarda acil tıp teknikerliği, veri hazırlama işletmenliği, ambulans şoförlüğü gibi alanlarda 6 bin 500 kişilik atama yapacaklarını bildiren Koca, "2019 yılında pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve eczacı olmak üzere 25 bin toplam sağlık personelinin atamasını gerçekleştireceğiz." şeklinde konuşmuştu.

Sağlık Bakanlığı ilk olarak 16 bin sözleşmeli personel istihdam edecek.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMINA NASIL MÜRACAAT EDİLİR?

Sağlık Bakanlığının gerçekleştirdiği duyuru ile başvurular Türkiye İş Kurumu İŞKUR'dan yapılacak olup www.işkur.gov.tr adresinden ya da İşkur il merkezlerinden şahsen yapılması gerekmektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Sürekli işçi kadrolarına başvuran adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir; 
1. 2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak. 
2. 18 yaşını tamamlamış olmak. 
3. 36 yaşından gün almamış olmak. 
4. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak). 
5. Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak. 
6. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak. 
7. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak. 
8. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) kapsamındaki taleplerde; a) Önlisans mezunları için; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak. b) Lisans mezunları için; ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER