banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Öğrencilere müjde! 14 bin 500 lira destek!

Milli Eğitim Bakanlığı ile Doğalgaz Cihazları Sanayicileri ve İş Adamları Derneği  arasında imzalanan protokol ile iş gücü sağlanması amacıyla genç girişimcilere işletme kurma desteği verileceği açıklandı.  

EKONOMİ 06.03.2019, 13:38 06.03.2019, 13:42
Öğrencilere müjde! 14 bin 500 lira destek!

 Doğal Gaz Cihazları Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (DOSİDER) Başkanı Ömer Cihad Vardan Milli Eğitim Bakanlığı'yla bir protokol imzaladıklarını bu sayede hem genç girişimcilere yardımcı olacaklarını hem de iş gücü sağlayacaklarını açıkladı. 

14 BİN 500 LİRA DESTEK

Yapılacak kurslardan yeterli eğitimi alan öğrencilere 14 bin 500 TL destek kredi sağlayacaklarını açıklayan Vardar, bu sayede kurulacak işletmelerle büyük istihdam alanlarının da ülkeye kazandırılıcağından bahsetti. 

Vardan'ın açıklamalarının satır başları şöyle

"Bazı ürünlerde Avrupa'nın üretim üssüyüz artık.Ar-Ge yatırımlarımız git gide artıyor. Avrupa'nın merkezi olacağını düşündüğümüz işletmeler geleceğin en önemli istihdam sağlaycılarından olacak."

"İhracatta 1 milyar dolar büyüklüğe ulaştık hedefimiz 5 yıl içinde 2 milyar dolar. Uzak Doğu'ya kombi satışlarımmız başladı. Yıllık satış rakamlarımızın 200 bin olmasını bekliyoruz. Bu bağlamda gençlere çok ihtiyacımız var."

"Firmaların ciddi anlamda teknik eleman ihtiyacı var. Bu alanı seçen ve kendini geliştiren gençlerimizin önemli bir kariyer yapma imkanları var. Özellikle, montaj üretim ve servis gibi teknik alanlarda meslek lisesi ve ilgili meslek yüksek okulu mezunlarına ihtiyacımız olacak." 


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!