Hilas Otel

Çelik İnşaat

Mülakatsız 1500 işçi alımı yapılacak

Yapılan son dakika açıklamasıyla beraber Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Başkanı, 1500 işçi alımında mülakat olmayacağını aktardı.

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürü Kazım Eroğlu, kuruma 1500 işçi alımıyla alakalı önemli açıklamalar yaptı. Müdür Eroğlu yaptığı son açıklamada, TTK 'ya 1500 işçi alımının lise mezunları için KPSS şartı gözetmeksizin ve tüm kadrolara kura ile alım yapılacağını ifade etti. Diğer yandan gerçekleştirilen açıklamada , alımlarda herhangi bir mülakat yapılmayacağını, atanacak kişilerin sadece kura yöntemi ile belirleneceğine değindi.

TTK Genel Müdürü Eroğlu , konu ile alakalı yaptığı son açıklamada şunları söyledi:

"Öncelikle bin kişi için müracaatları alacağız. Yazının geldiği gün itibariyle TTK yönetiminden kararın çıkması, resmi gazetede yayınlanması ve İş-Kur'a müracaat adımları var. Sonrasında işlemler hızlanacak. Bin kişilik talepler alınacak. Noter vasıtası ile herkes kuraya girecek. Tek bir kura var, mülakat yok. Birinci paket böyle hallolacak. İkinci 500lük paket ise Şubat ayında ilana çıkacak şekilde hazırlıkları yapılacak. Bin 500 işçi alımı Şubat sonuna kadar tamamlanacak" 

İLANI NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Daha önce yaptığı açıklamada TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, alımla alakalı ilanın Ocak ayının ilk haftasında geleceğini ifade etmişti. Fakat Bakanlıktan onay yazısı geç çıkınca 1500 'lük alım ertelendi ve alımın Şubat ayında yapılacağına değinildi.
 

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2019, 17:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER