banner1320

Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor: Kart aidatları...

Vatandaşların en çok şikayetçi olduğu konuların başında gelen kart aidatları için birçok banka kuru temizlemeden ücretsiz otoparka kadar avantajlar sunaran müşterilerinin onayını alırken, bankaların aidatsız kart da düzenlemek zorunda olduğu biliniyor. 

Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor: Kart aidatları...
banner1314

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, 3 Ekim 2014 tarihli yönetmeliğiyle bankaların tüketici ile müzakere edilerek kabul ettirmesi halinde 'Kart aidatı' alabileceğine karar vermişti. Birçok banka, kart aidatı karşılığında kuru temizleme ve otopark hizmeti gibi avantajlarını müşterilerine sunarak onay alırken, bu hizmeti istemeyen vatandaşlar için de aidatsız kart düzenlemek zorunda.

Yıllık 100 TL

Bankaların aidatsız kart hizmetini sunmadıklarını belirten tüketici örgütleri ise, kart aidatlarına yönelik yeni bir düzenleme önerdi. Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, “Kredi kartı aidatı yaklaşık 5 yıl önce tarih olmasına rağmen bankalar 60 milyon kredi kartını cüzdanında bulunduran tüketicilerden yıllık ortalama 100 lira civarında bedel alarak, 6 milyar liralık pastayı kaybetmemek için yasayı hiçe sayıyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300