banner1365

banner1469

banner1345

banner1473

Milli Savunma Üniversitesi'nden iş fırsatı

banner1475

Milli Savunma Üniversitesine (MSÜ) YHS sınıfında hizmetli alımı yapılacak. Başvurular nereden, nasıl yapılır? başvuru şartları neler?

EKONOMİ 02.01.2019, 12:17
Milli Savunma Üniversitesi'nden iş fırsatı
banner1353
banner1375

Ortaöğretim mezunlarından Milli Savunma Üniversitesine (MSÜ) YHS sınıfında hizmetli personel alımı yapılacak. Müracaatlar şubat ayına kadar Milli Savunma Bakanlığı'nın Personel temin internet sayfası üzerinden yapılacak.  Milli Savunma Bakanlığı'ndan (MSB) yapılan bilgilendirmede memur alımı ve diğer alım yapılacak kadrolar için personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden başvuru yapacak isteklilerin dikkate alması gereken hususlar ve sınav süreciyle alakalı detaylar açıklandı.


Başvuruyla alakalı yapılan açıklamada şartlarsa şu şekilde:

MSB , Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarına Memur Alımı Başvuru Şartları

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak; (a) Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, (b) 18 yaşını tamamlamış olmak, (c) Kamu haklarından mahrum bulunmamak, (ç) Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak. (d) Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, (Bedelli askerliğe müracaat eden adaylar başvuru yapabilir.) (e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, (f) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak
  • Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi görevlerde çalışıyor olmamak, (4B kapsamında sözleşmeli personel olarak çalışanlar hariç)
  • Sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak sözleşmesi feshedilmiş veya halen çalışıyor olmamak,
  • 11 Kasım 2016 tarihli ve 29885 sayılı “Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği” gereğince; Engelli Sağlık Kurulu Raporu Vermeye Yetkili Sağlık Kuruluşları listesinde yer alan Sağlık Bakanlığı bağlısı sağlık hizmet sunucularından "Memur Adayı Olur" kararlı sağlam raporu almış olmak,
  • Bakanlar Kurulu Kararları ve mahkeme kararlarınca terör örgütü olarak kabul edilmiş tüm terör örgütleri ile herhangi bir irtibatı veya iltisakı bulunmamak
  • Her bir kadro unvanı için belirlenen niteliklere sahip olmak (TABLO-2), (7) 2018 yılında yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından 2018-KPSSP03 (Lisans), 2018-KPSSP93 (Önlisans) ve 2018-KPSSP94 (Ortaöğretim) birine girmiş ve ilgili KPSS puanını almış olmak.

BAŞVURUDA SON TARİH 15 ŞUBAT

Başvurular 15 Şubat 2019 tarihi itibariyle sona ermiş olacak. MSB Memur alımı için başvurusu kabul edilen isteklilerin listesi 18 Mart'ta yayımlanacak. Sınavlar daha sonra karalaştırılacak tarih ve yerlerde yapılacak.

ALIMA KİMLER BAŞVURABİLİR?
Hizmetli alımı için müracaat edecek adayların en az ortaöğretim mezunu olması , KPSS'ye girmiş olması gerekli.  İstanbul, Yalova ve Balıkesir illeri tercih edilebilir.
 

Yorumlar (0)
kapalı
Namaz Vakti 28 Ocak 2020
İmsak 06:15
Güneş 07:43
Öğle 12:52
İkindi 15:27
Akşam 17:51
Yatsı 19:15