banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Mesob Başkanı Keskin: Avrupa’daki destekler Türk esnafına da sağlanmalı

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Avrupa’da esnaf ve sanatkara verilen desteğin Türkiye’de de verilmesini istediklerini söyledi.TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken başkanlığındaki heyetle birlikte...

EKONOMİ 14.04.2014, 20:14
Mesob Başkanı Keskin: Avrupa’daki destekler Türk esnafına da sağlanmalı
Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Avrupa’da esnaf ve sanatkara verilen desteğin Türkiye’de de verilmesini istediklerini söyledi.

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken başkanlığındaki heyetle birlikte inceleme gezisi için gittiği Almanya’dan dönen Keskin, Alman Zanaatkarlar Merkez Birliği'ne yeni yönetim kuruluyla işbirliği imkanlarının geliştirilmesi amacıyla Almanya’ya bir ziyaret gerçekleştirdiklerini belirtti. Ziyarette Almanya’da zanaatkârlara verilen mesleki eğitim ile destek imkânlarını inceleme fırsatı bulduklarını anlatan Keskin, benzer olanakların Türkiye'de de sağlanması gerektiğini ifade etti.

Keskin, şöyle devam etti: “TESK Heyetinin ZDH’nın yeni Başkanı Hans Peter Wollseifer ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunuldu. Özellikle engelli ve özel eğitim ihtiyacı olan gençlerin eğitimi konusunda uzmanlaşmış Annedore-Leber Mesleki Eğitim Merkezini ziyaret ettik. Atölye çalışmalarını gözlemleme ve uygulanan sistem hakkında görüşmeler yapma imkanı bulduk. Federal İş Ajansı Kurumu Başkanı Heinrich Alt ile de görüşmeler yaptık. Yaptığımız gezi ve inceleme sonucunda oluşturacağımız raporu hükümetimize sunacağız. Özellikle Avrupa’da zanaatkarlara verilen destek ve mesleki eğitimin Türkiye’de uygulanmasını talep ediyoruz. TESK bu konuda önemli girişim ve çalışmaları başlatacaktır.”
Yorumlar (0)
13°
açık
Namaz Vakti 22 Eylül 2019
İmsak 04:50
Güneş 06:15
Öğle 12:32
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:59