banner1320

Köklü firma konkordato ilan etti

1930 yılında kurulan ve Bursa'nın köklü firmalarından bir tanesi olan Kafkas'ın konkordato ilan ettiği öğrenildi. Şirkete, yasa gereği geçici konkordato mühleti verildi. 

Köklü firma konkordato ilan etti
banner1314

Bursa'da kestane şekeri üretimi yaparak ticaret hayatına başlayan köklü firma Kafkas, konkordato talebinde bulundu. asın İlan Kurumu Resmi İlan Portalı’nda 27 Haziran’da yayımlanan Bursa 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin konu ile ilgili kararında, “Davacılar İnci İnhal, Kafkas Pasta Şekerleme San. ve Tic. A.Ş. tarafından adî konkordato talep edilmiş ve İ.İ.K.’nın 286’ncı maddesinde belirtilen belgelerin eksiksiz olarak sunulduğu belirlenmiştir. Yasa gereğince geçici konkordato mühleti verilmiş, tensiben alınan kararların bir kısmının ilanı gerekmiştir” denildi.

Kayyum atanmıştı

Geçtiğimiz günlerde aile içindeki birtakım anlaşmazlıklar nedeniyle şirkete kayyum atandığı da gelen bilgiler arasında bulunuyor. Kafkas’ın kurucusu Ali Şakir Tatveren, 1930 yılında Kafkas Kolektif Şirketini kurarak ilk dükkanını Bursa’da Atatürk Caddesi’nde açtı. Git gide büyüyen şirket, bugün yaklaşık 20 bin metrekarelik alanda faaliyet gösterirken, yılda 700 ton kestane işleme kapasitesine sahip olduğu biliniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300