banner1223

Kamu misafirhane ücretlerine zam

Kamunun yararına tesislerde ücretler değiştirildi. Sosyal tesislerden yararlanmak isteyenler için yeni ücretler belirlendi.

banner1227

Kamunun yararına tesislerde ücretler değiştirildi. Sosyal tesislerden yararlanmak isteyenler için yeni ücretler belirlendi. 

Hazine ve Maliye Bakanlığının konuyla alakalı tebliği Resmi Gazete'de yayımlandı.

Tebliğ, merkezi yönetim kapsamında yer alan kamu idareleri, döner sermayeli kuruluşlar, kamu iktisadi teşebbüsleri, kamu bankalarıyla diğer kamu kurum ve kuruluşlarının tasarrufunda yer alan sosyal tesislerde alınacak yemek, konaklama ve diğer hizmet bedellerinin tespitinde ve elde edilen gelirlerin kullanımında uyulacak usul ve esasları güncelliyor.


Tebliğe göre, kamu kurum ve kuruluşlarınca işletilen eğitim ve dinlenme tesislerinden yararlanacak kurum personelinden bu yıl alınacak asgari bedeller, tebliğde belirlenen özellikleri taşıyan tesislerde yemek ücreti olarak kişi başına günlük 24,40-16,30 lira, konaklama bedeli 7-12,20 lira olacak.1 Temmuz ile 15 Ağustos döneminde konaklama ücretleri konuta  göre 11,10-12,20 lira arasında olarak uygulanacak.

Konut veya bağımsız bölümde buzdolabı bulunanlarda günlük en az 4,10 lira, ve klima bulunanlarda günlük en az 5,80 lira konut başınaek ücret alınacak

ÇOCUK BAKIMI 220 LİRA

Misafirhanelerden yararlanan kurum personelinden kişi başına her gece için en az 12,20 lira tahsil edilecek. İdarelerce, verilen hizmetin özelliği, maliyeti ve standardın üzerinde olması, odadaki yatak sayısı gibi hususlar göz önüne alınarak daha yüksek konaklama bedeli belirlenebilecek.

Kamu kurum ve kuruluşlarına ait kreş ve çocuk bakım evlerine kabul edilecek devlet memurlarıyla diğer kamu personelinin her çocuğu için aylık bakım ücreti asgari 220 lira olarak belirlendi.  Belirlenen asgari aylık ücretlerin kreş ve çocuk bakım evi hizmetlerinin karşılanmasında yeterli olmadığı durumlarda kurum ve kuruluşlar, belirlenen ücretin üzerinde bedel tespit etmeye yetkili kılındı.

Hamam, sauna ve kaplıcalardan bir saatlik yararlanma karşılığı kişi başına en az 15,10 lira ücret verilecek.

Tebliğ, 1 Şubat itibariyle yürürlükte.
 

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2019, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148