banner1320

İşsiz anneye destek!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) kadın istihdamının arttırılması amacıyla şbaşı Eğitim Programları’na katılan annelere, günlük 77 lira 70 kuruş cep harçlığı ve aylık 400 lira çocuk bakım desteği vermekte.

İşsiz anneye destek!
banner1314

İŞKUR düzenlemiş olduğu İş Başı Eğitim Programı ike çocuk sahibi olan kadınların  hem iş tecrübesi kazanması hemde cep harçlıklarını çıkarmaları için destek oluyor. Kadınların bu programlara katılmaları durumunda günlük 77 lira 70 kuruş destek verilmekte.Yani ay sonunda  işsiz anneler 2 bin 20 lira ödeme almış oluyor.

Sanayi sektöründeki işbaşı eğitim programına katılan annelere, cep harçlığının yanı sıra 2-5 yaş arası çocukları için, program boyunca aylık 400 lira bakım desteğide ek olarak verilmekte.

işbaşı eğitim programları, meslei yeterlilikleri geliştirmyi tecrübe edinmeyi amaçlarken,  programlar bilişim ve imalat sektörlerindeki işyeri ve mesleklerde 6 ay, diğer sektörlerde 3 ay kadar uygulanıyor. 

BAŞVURU NEREDEN VE NASIL YAPILIR?

Başvuru için çocuklara ait nüfus cüzdanıyla, kreş ve gündüz bakımevi faturası ve istenilen belgelerle birlikte kurs programı düzenleyen Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne veya hizmet merkezlerine müracaat etmek yeterlidir.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300