banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

İŞKUR'dan 45 bin personel alımı

İŞKUR birçok alanda istihdam etmek üzere binlerce işsize iş kapısı açmaya devam ediyor. Şu anda 45 bin işçi alımı için hem kamu hem de özel sektör İŞKUR'a ilan vermiş durumda. 45 bin personel alımı yapılacak olan alanlar nelerdir? Alımlar ne zaman başlıyor? alım şartları neler? İşte detaylar...

EKONOMİ 15.02.2019, 12:03 15.02.2019, 12:05

İŞKUR üzerinden yayımlanan 45 bin memur personel alım ilanına müracaatlar habul edilmekte adaylar alakalı pozisyonlarda işlere yerleştirilmektedirler... İŞKUR’un resmi sitesinde bulunan en güncel ilanlara göre 45 bin personel alımı gerçekleştirilmekte. İlanlara başvurular Türkiye’nin her yerinden yapılabilecek olup başvuru ekranında detayları yer bulunmaktadır. Yayımlanan tüm ilanların detayları için iskur.gov.tr adresine bakabilirsiniz. Burada açık iş ilanları bölümüne tıkladıktan sonra, Ara butonuna basarak tüm ilanları listeleyebilirsiniz.

İlanlara ulaşmak ve başvuruda bulunmak için bilinmesi gerekenler

Yayımlanan tüm ilanlarıu görmek için iskur.gov.tr adresine gidebilirsiniz. Burada açık iş ilanları bölümüne ulaştıktan sonra, Ara butonuna basarak tüm ilanları listeleyebilirsiniz. Eğer meslek bazlı ya da çalışılacak iş yerine göre arama yapmayı talep ediyorsanız, arama bölümündeki kutucuklardan alaklaı alanları seçtikten sonra tekrar ara butonuna basarak özelleştirilmiş filtrelemeyle beraber, aradığınız ilanları görebilirsiniz. Müracaatta bulunabilmek için işkur üyeliğinizin olması gerekmektedir. İŞKUR üye girişi yaptıktan sonra, ilanlara başvuruda bulunabilirsiniz. Üyeliği olmayan kişiler online olarak üye olabilecekleri gibi, İŞKUR il ve ilçe müdürlükleri üzerinden de başvurularını yapabilecekler.


EN ÇOK ALIM OLAN MESLEKLER;

İŞKUR'dan en çok alım gerçekleştirilen mesleklerden bir tanesi, 6 Bin 734 ile beden işçisi kadrosunda olacak. Satış danışmanı olarak 1949 kişiye istihdam sağlanacak. Servis görevlisi kadrosunda 1.634 kişinin firmalar tarafından alım yapılacağı ifade edildi. Diğer alım yapılacak en çok açık iş sayılı bulunan kadrolarda makineci, temizlik görevlisi, turizm ve otelcilik elemanı, çağrı merkezi temsilcisi reyon görevlisi kadrolarında işçi, memur ve personel alımları gerçekleştirilecek. Ayrıyetten adayların büro memuru olarak; ön muhasebe personeli, ambar memuru, büro görevlisi kadrolarında alımlar yapılacak. Silahlı ya da silahsız güvenlik görevlisi kimlik kartı bulunanlar içinde güvenlikçi alımları sürüyor.

Başvurular İŞKUR E-şube üzerinden, İŞKUR il ve ilçelerde hizmet birimlerinden şahsen gerçekleştirilebilecek. Alımlarda yaş olarak en az 18 yaşını tamamlamış olmak gerekmektedir. İlanlarda özel ve genel şartları taşımak ve başvurularda talep edilen sertifikalara sahip olmak, tecrübe şartlarına sahip olmak istendiğinde sunabilmek gerekmektedir.

İŞKUR’DAN 45 BİN PERSONEL ALIMI

İŞKUR’un resmi sitesi yer alan en güncel ilanlara göre 45 bin personel alımı yapılmaktadır. İlanlara başvurular Türkiye’nin her yerinden yapılabilecek olup başvuru ekranında detayları yer almaktadır. Bu ilanların arasında en çok talep gören meslek grupları ise şöyle:

- Beden İşçisi (Genel)

- Temizlik Görevlisi

- Garson (Servis Elemanı)

- Turizm Ve Otelcilik Elemanı

- Mutfak Görevlisi

- Çaycı

- Büro İşçisi

- Muhasebeci

- Satış Danışmanı

- Makineci

- Güvenlik Görevlisi

- Reyon Görevlisi

- Kasiyer

- Konfeksiyon İşçisi

- Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi

- Büro Memuru

- Aşçı Yardımcısı

- Ön Muhasebeci

- Aşçı

- Bulaşıkçı (Stevard)

- Şoför-Yük Taşıma

- Ambar/Depo Görevlisi

- Kurye

- Perakende Satış Elemanı (Gıda)

- Sekreter

- Elektrik Teknisyeni

- Sevkiyat Görevlisi

- Depo Sevkiyat Sorumlusu

- Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı)

- Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri Elemanı

- Depo İşçisi (Elleçleme)

- Ortacı/Ayakçı (Tekstil)

- Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı

- Kesimci (Konfeksiyon)

- Müşteri Temsilcisi

- Hemşire

İŞKUR'UN İNTERNET SİTESİNE GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ.
 

Yorumlar (3)
Muhammed Ergitürk 6 ay önce
Çelik kapı montaj ve imalat ustası
Gülsüm olmez 6 ay önce
Asciyim onyillik hemen iş ariyorum
Gülsüm olmez 6 ay önce
Asciyim onyillik hemen iş ariyorum