banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Fındık fiyatları yükseliyor

banner1357

Giresun Ticaret Borsası Başkanı Hamza Bölük, fındığın pazara inişinin azaldığını ve arzın azalmasıyla birlikte fındık fiyatlarının yükselişe geçtiğini söyledi. Bölük, 'Fındık fiyatları şu anda 16 liraya kadar gelmiş durumda' dedi. 

EKONOMİ 16.09.2019, 15:21
Fındık fiyatları yükseliyor
banner1353
banner1375

Giresun'da serbest piyasada fındık fiyatları yeni haftaya 16 liradan başladı. Geçtiğimiz hafta 14.50 liraya kadar gerileyen fındık fiyatları, yeni haftayla birlikte yükselişe geçti. Konuyla ilgili konuşan Giresun Ticaret Borsası Başkanı Hamza Bölük, üreticinin fındığına sahip çıktığını ifade ederek, "Üreticilerimize yaptığımız uyarılarımızın işe yaradığını görüyorum. Fındığın pazara inişi azaldı. Bu yavaşlamayla fiyatlar yeniden yükselişe geçti. Şu anda fiyatlar 16 liraya kadar gelmiş durumda. Sezona başladığımız yere geliniyor yavaş yavaş. Üreticinin ürününe sahip çıkması fiyatın oluşmasında ciddi etki yapıyormuş, bunu 15 günlük yaşadığımız süreçte görmüş olduk." dedi.

fındık fiyatları

Bölük, TMO ve FİSKOBİRLİK'in de fındık alımı yapmasının üreticilere alternatif oluşturduğuna işaret ederek, "Alternatiflerin bulunması fiyatın oluşmasında dengeyi daha kolay sağlıyor. TMO'nun alıma devam etmesi, ödemelerde gecikme yaşamaması fiyatın bu noktaya gelmesinde önemli etkisi var." ifadelerini kullandı.
 

Yorumlar (0)