banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

'Fındık fiyatları 20 lira olursa memnun oluruz'

banner1357

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından fındık taban fiyatının 16.5 lira olarak açıklanmasının ardından, Karadenizli fındık üreticileri adeta fındıkla yatıp fındıkla kalkıyor. 

EKONOMİ 22.08.2019, 11:16
'Fındık fiyatları 20 lira olursa memnun oluruz'
banner1353
banner1375

Geçtiğimiz yıl düşük seyreden fındık fiyatları nedeniyle moralleri bozulan üreticiler, bu yılki hasattan umutlu. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 16.5 lira olarak açıklanan taban fiyatı memnuniyetle karşılayan üreticiler, fındığa zarar gelmesin diye fındık içinde yatmaya başladı. Fındığına gözü gibi bakan Mehmet Üstün isimli fındık üreticisi, "Öncelikle Cumhurbaşkanımıza teşekkür ederim. Fiyatın hasattan önce açıklanması iyi oldu. Şahsım adına beklediğim bir fiyattı. Şu an serbest piyasada olan fındık fiyatı 16 lira gayet güzel bir fiyat. Fındığımızı topladık ve bahçemizde kurutmaya devam ediyoruz. Fındık bizim ana geçim kaynaklarımızdan birisi. Biz de o yüzden fındığımızın başına bir şey gelmesin diye ailece çoluk çocuk fındığın içerisinde yatmaya başladık" dedi. 

'Fındık fiyatları 20 lira olursa memnun oluruz'

Fiyatların daha yükselmesini beklediklerini ifade eden Mustafa Kanca isimli Üretici ise, "Serbest piyasadaki fındık fiyatları şu an bizleri memnun ediyor. Fındık üreticilerine herkesin sahip çıkmasını bekliyoruz. Fiyatlar 20 TL olursa bizler de çok memnun oluruz" diye konuştu. 

Yorumlar (0)