banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Fahiş fiyat artıranlara rekor ceza

banner1357

Ticaret Bakanlığı koronavirüsü önlemleri kapsamında son dakika açıklaması yaptı. Fahiş fiyat artıran 198 firmaya 10 milyon TL ceza kesildiği duyuruldu. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Bilim Kurulu ile yapılan kritik toplantının ardından önlemleri duyurmuş, ceza kesileceğini ifade etmişti. Başkan Erdoğan da kabine üyeleri ile videokonferans görüşmesi yapmış, "Hesabını sorarız" ifadeleri ile net mesaj vermişti.

EKONOMİ 26.03.2020, 11:20 Anıl Kuranel
Fahiş fiyat artıranlara rekor ceza
banner1353
banner1375

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Ticaret Bakanlığı harekete geçti. Bakanlık, fahiş fiyat artıran firmaları tek tek tespit etti. Şikayetlerin dikkate alındığı denetlemelerde 198 firmaya 10 milyon TL ceza kesildi. Stok yapan firmalara denetimler sürüyor. Tekrar bu durumun gerçekleşmesi halinde 10 kata kadar fazla ceza kesilecek. Tek kulan ımlık maskeler konusunda bazı firmaların devlete güçlük çıkardığı ve kuralları çiğnediği İçişleri Bakanı tarafından açıklanmıştı.

BAŞKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN TALİMATI VERMİŞTİ

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, videokonferans sistemi ile yaptığı kabine toplantısında Ticaret Bakanı RuhsarPekcan'a talimat vermişti. Erdoğan, "Fahiş fiyat artıranlara, gizliden yurt dışına satış yapanlara bunun hesabını sorarız." ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)