banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Ev almak için konut kredi faiz oranlarının düşmesini bekleyenler dikkat!

Bankaların son zamanlarda yaptığı faiz indirimleri tüketiciyi memnun etti.Konut almak için bu indirimleri bekleyen vatandaşların bankaların yolunu tutmaya başladı görüldü.

EKONOMİ 05.03.2019, 10:56 05.03.2019, 11:07
Ev almak için konut kredi faiz oranlarının düşmesini bekleyenler dikkat!

Ziraat Bankası ve Vakıfbank'ın konut kredisinde faiz oranlarını 1.28'e çekmesi piyasaları hareketlendirdi. Konut almak isteyenler bu haberin ardından bankaların yolunu tutmaya başladı. Bu haber sonrasında vatandaşların aklında ise iki soru var. Son indirim sonrası aylık taksitler ne kadar? Konut kredisi hesaplamaları nasıl yapılır?

Aylık ödemeler ne kadar?

Konut sektöründeki müjdeler devam ederken yüksek faiz oranlarının düşmesi vatandaşları memnun etti. Faiz oranlarını 1.28' e çeken iki kamu bankası Vakıfbank ve Ziraat Bankası'na talepler gelmeye başladı. 10 yıl vadeyle 100 bin lira konut kredisi kullanmak isteyen müşterilerin aylık yapmaları gereken ödeme 1635 lira. Yıllık maliyet oranlarının da yüzde 17'lere gerilemesi ev alacakların yüzünü güldüren bir diğer gelişme oldu. 

Halk durumdan memnun 

4 aydır süren faiz oranlarındaki düşüş mart ayında da devam etti. Yaz aylarına kadar daha da düşmesi beklenen oranların konut satışlarında hızlanma ve artışa sebep olması bekleniyor. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!