banner1313

banner1300

banner1334

Ev alacaklar müjde! Bankalar faiz düşürdü

Ev almayı düşünenleri yakından ilgilendiren haber bankalardan geldi. Bankalar konut kredilerinde ciddi oranda faiz oranlarını düşürdü. Konut kredilerinde en uygun iki banka Ziraat Bankası ve Vakıfbank oldu. 

EKONOMİ 04.03.2019, 14:45
Ev alacaklar müjde! Bankalar faiz düşürdü

Konut kredisi çekmek isteyen ama yüksek faizlerden çekinenlere müjdeli haber iki kamu bankası Ziraat Bankası ve Vakıfbank'tan geldi. İki banka konut kredilerinde faizi yüzde 1.28'e düşürdüğünü duyurdu. 

En ucuz krediler kamu bankalarından 

Halkbank'ın da yüzde 1.49 faiz oranıyla konut kredisi vermesiyle en uygun konut kresisi veren ilk 3 banka kamu bankaları oldu. Bu haber ev almak için kredilerin düşmesini bekleyen kişileri sevindirse de faiz oranlarının hala yüksek olması sebebiyle vatandaş düşünceli.

Vatandaş beklemeye geçti

Açıklanan enflasyon rakamları ve 6 Mart 2019 tarihinde toplanacak Merkez Bankası'nın faiz  kararı ve toplantı tutanakları konut kredilerindeki faiz oranlarının ne yönde seyredeceğini belirleyecek. Kredi çekecek vatandaşların da bu haberler neticesinde hareket edeceği ve mart sonunu bekleyeceği tahmin ediliyor. 

Faizler hala çok yüksek 

Yüzde 1.28 faiz oranıyla 120 ay vadeyle 50 bin lira kredi çeken kişiler geri ödemede 98 bin 128 lira ödemeyle karşı karşıya kalacak. Böylesine yüksek rakamlar karşısında kredi çekmeyi düşününlerin daha da düşünemsi bekleniyor. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!