Hilas Otel

Çelik İnşaat

Emekliye zam! 323 lira...

Milyonlarca emekli, gözünü Temmuz ayında yapılacak olan zamma çevirdi. 4 aylık enflasyona göre SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin yüzde 4 oranında zam alması beklenirken, tahminler ise zammın yüzde 6'yı bulacağını gösteriyor. 

Emekliye zam! 323 lira...
banner1311

Türkiye'de yaklaşık 12.3 milyon emekli tarafından beklenen Temmuz zammının ne kadar olacağı merak ediliyor. Temmuz ayına kadar ilk 6 ayda gerçekleşen enflasyon, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranını belirlerken, memur emeklilerinin ise yüzde 5 üzerine fark alıp almayacağını belirliyor. Yılın ilk 4 ayında dönem enflasyonu yüzde 4 olarak gerçekleşirken, geriye sadece iki ay kaldı. Mayıs ve Haziran enflasyonunun da belli olmasının ardından, emeklilerin alacağı Temmuz zammı belli olacak. 

Şuana kadar gerçekleşen yüzde 4'lük oran, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine 45 TL ile 215 TL arasaında zam getirirken, Merkez Bankası'nın Nisan ayı beklenti anketinde ilk altı aylık enflasyonun yüzde 6 olması bekleniyor. Bu durumda da SSK ve Bağ-Kur emeklilerine 67 TL ile 323 TL zam yansıması bekleniyor. 

Zamla birlikte en düşük aylığın bin 193 TL olacağını bilinirken, en yüksek maaş ise 5 bin 714 TL olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1308