Hilas Otel

Çelik İnşaat

Emekliye 2 bin lira...

Ramazan ve Kurban bayrmaları öncesi ikramiye alacak olan emeklilerin ne kadar ve ne zaman ikramiye alacağı netleşti. İkramiyeler ne zaman yatacak? Bayram ikramiyeleri ne kadar? İşte detaylar...

Emekliye 2 bin lira...

Emekliler bu sene de Ramazan ve Kurban Bayramları gelmeden bayram ikramiyesine kavuşmuş olacak. 2018'de toplam 2 bin lira bayram ikramiyesi alan emekliler, bu yılki ödemeleri ise Mayıs ve Ağustos'ta çekebilecek.
Biner lira bayram ikramiyesinin ilkinin 27-31 Mayıs'ta, ikincisinin de 5-9 Ağustos'ta ödenmesi öngörülürken, bu imkandan sadece mevcut emekliler değil, yeniler de faydalanacak. Mayıs sonuna dek emekli aylığı bağlananlar, bu yıl 2 bin TL ikramiyeyi ceplerine koyacak.
 
İkramiyeden yeni emekliler de faydalanabilecek. Bu yıl Ramazan Bayramı 4-6 Haziran'da kutlanacak. 3 Haziran arefe günü. 1 ve 2 Haziran da hafta sonuna denk geliyor. Bu sebeple de emeklilere bin liralık bayram ikramiyesinin Mayıs sonunda ödenmesi öngörülüyor. 
 
Emeklilerin hesabına bin lira tutarındaki ödemeler büyük ihtimalle 27-31 Mayıs arasında geçecek. Böylece emekliler bu yılın ilk bayram ikramiyesini ceplerine koymuş olacak.
 
Ödemelerin yatırıldığı tarihe dek emekli aylığı bağlananlar da bu yılın ilk ikramiyesinden yararlanacak.
 
Yeni emekliler, bu tarihten sonra verilecek tüm bayram ikramiyelerini hesaplarında görebilecek. 2019'da 2 bin lirayı cebine koyacak. Ağustos da emekliler için yine ikramiye ayı olacak. Kurban Bayramı 11-14 Ağustos'ta kutlanacak.
 
Arefe günü de 10 Ağustos Cumartesi'ne denk geliyor. İkramiyenin de bu tarihten önce, 5-9 Ağustos'ta ödenmesi öngörülüyor.
 
Yine bu tarihe dek emekli aylığı bağlanan vatandaşlar da bin liralık ikramiyeden faydalanabilecek. İlk ikramiyenin ardından, ikinci ikramiye yatırılmadan önce emekli aylığı bağlananlar, 2019'u bin lira ikramiye ile kapatacak.
 
Ödemelerin kesin tarihini SGK açıklayacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER