Emeklilerin bayram ikramiyelerini ne zaman alacağı açıklandı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emeklilerin bayram ikramiyelerinin 31 Mayıs'ta ödeneceğini açıkladı.

Emeklilerin bayram ikramiyelerini ne zaman alacağı açıklandı!
banner1314

Emekli vatandaşların bayram ikramiyelerini ne zaman alacağı belli olurken, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emeklilere bayram ikramiyelerinin 31 Mayıs’ta ödeneceğini duyurdu.

Buna göre, emeklilerin Ramazan Bayramı ikramiyelerinin, gelecek hafta cuma günü hesaplarına yatırılacağı belirtildi. SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı emeklilerinin ikramiyeleri, aynı gün ödenecek. Geçen yıl Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesinde ikramiyeler iki güne yayılarak ödenmişti. Sayıları 12 milyona ulaşan emekliler ile diğer hak sahipleri, bayram tatiline çıkmadan ikramiyelerini almış olacak. 

KİMLER İKRAMİYE ALABİLECEK?

Bayram ikramiyesi, ödemenin yapıldığı tarihte SGK’dan emekli aylığı, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı (dul-yetim aylığı) ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri almakta olan kişilere ödenecek. Ayrıca aylık almakta olan; şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlarla bu kişilerin hak sahipleri de bayram ikramiyesi alabileceği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308