Hilas Otel

Çelik İnşaat

Emeklilere zam müjdesi

12.3 milyon emeklinin Ocak zammına cepleri sevinirken, 150 bininin maaşı Şubat ayında bir kez daha artacak.. 340 liraya bulan seyyanen artış,Şubat’ta aylıklara yansıyacak.Yani 1000 liranın altında maaş kalmayacak.


Milyonlarca emeklinin Ocak ayında maaaşlarında SSK ve Bağ-Kur'lulara yüzde 10.19, memur emeklilerine ise yüzde 10.73 zam yansıtıldı. Bağ-Kur emeklilerine ise zamlı ödemeler haftaya başlayacak.


Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Bin liranın altında emekli aylığımızın kalmaması, bizim sosyal devlet anlayışımızın bir gereğiydi. Şubat ayında aylıklara yansıyacak" açıklamasında bulunurken şu mesajları verdi;


''3600 ek göstergeyle ilgili çalışmalarımız, Devlet Personel Başkanlığı ve ilgili bakanlıklarımızla devam ediyor. Cumhurbaşkanımız'ın burada verdiği bir söz var, inşallah buradaki çalışmalar tamamlandıkça biz de kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceğiz.''
 
-YAŞA TAKILANLAR: Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili bir düzenleme gündemimizde yok şu anda. Çocuklarımızın geleceği için gündemimizde yok esasında.
 
-DANIŞMANLAR BAŞLIYOR: İŞKUR'un istihdam edeceği iş ve meslek danışmanlarının mülakat süreçleri tamamlandı. İnşallah önümüzdeki günlerde iş ve meslek danışmanları da görevlerine başlayacak.
 
- NAFAKA MASADA: Süresiz nafakayla ilgili çalışmalar devam ediyor. Hiçbir tarafı mağdur etmeyen iyi bir sonuca erişeceğimize inanıyorum.
 
-HAFTAYA ATAMA VAR: İnşallah gelecek hafta şehit yakını, gazi ve gazi yakını atamasını yapacağız.
 
-DESTEK YÜZDE 19 ARTTI: Cihaza bağlı hastaların elektrik faturalarının 200 liralık kısmını karşılıyoruz. Hemodiyaliz hastalarımızın durumlarını yakından takip ediyoruz. Onların devlet tarafından karşılanan ücretlerine yüzde 19 artırım gerçekleştirdik. Tedavi desteğini 193 liradan 230 liraya çıkardık. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER