Emeklilere erken maaş ve ikramiye

12 milyondan fazla emekli bu yıl da bayram ikramiyesi alacak. 2018 yılında toplamda 2 bin TL ikramiye alan emekliler, bu yılın ilk ikramiye ödemesini 27 Mayıs-31 Mayıs arasında alacak. 

Emeklilere erken maaş ve ikramiye
banner1314

Geçtiğimiz sene 30 Nisan'da emeklilere, dul ve yetimlere dini bayramlar öncesinde 1000 TL ikramiye verilmesi kararlaştırılmıştı. Kararın ardından geçen sene ilk defa ikramiye alan emekliler, bu yıl da ikramiyelerini alacak. Bu yıl Ramazan Bayramı 4-6 Haziran tarihlerinde. 3 Haziran arefe günü. 1 ve 2 Haziran da hafta sonuna denk geliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bu nedenle bayram ikramiyesinin 31 Mayıs Cuma günü ödeneceğini duyurdu.

10.7 milyar TL ödenecek

Bakan Selçuk’un verdiği bilgiye göre; emeklilerin hesabına 1000 lira tutarındaki ödemeler SSK, Bağkur ve memur dahil 12 milyon emekliye aynı gün yatacak. Böylece emekliler bu yılın ilk bayram ikramiyesini almış olacak. Geçen yıl 7 ve 8 Haziran olmak üzere 2 günde ödeme yapılmıştı. Bakan Selçuk, ödenecek ikramiye miktarının 10.7 milyar lira olduğunu belirtti. Emekli ikramiyelerinden ödemelerin yatırıldığı tarihe kadar emekli olanlar da faydalanacakken, bu tarihten itibaren verilecek tüm ikramiyelerden faydalanabilecek.

Ağustos'ta da 1000 lira

Ramazan Bayramı dışında Kurban Bayramı'nda da 1000 TL emekli ikramiyesi alınacak. Kurban Bayramı ikramiye ödemelerinin 5 Ağustos ile 9 Ağustos arasında yapılması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300