Hilas Otel

Çelik İnşaat

'Emekli ikramiyeleri asgari ücret zammı kadar...'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, yayımladığı basın bildirisinde emeklilere bayramlarda verilen ikramiyenin asgari ücret zammı kadar arttırılması gerektiğini ifade etti. 

'Emekli ikramiyeleri asgari ücret zammı kadar...'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, yayımladığı basın bildirisinde ülke genelinde 300 binden fazla emeklinin bayram ikramiyesi alamadığını ifade etti. Ağbaba, devletin eşitsiz uygulamalardan vazgeçmesi gerektiğini belirterek, ikramiyelerin istisnasız tüm emeklilere verilmesi gerektiğini söyledi.

Ağbaba basın bildirisinde şu ifadeleri kullandı:

"Ayrıca, emekli aylıklarındaki 2000 öncesi ve 2000 sonrası maaş farklılıklarının uzun süredir intibak yasası ile yapılacak düzenlemeyi beklediği ve halen mağduriyetlerin giderilmediği belirtilmiştir. 2000 sonrası emekli maaşlarının 2000 öncesi emeklilerle karşılaştırılarak maaş kayıplarının tespit edilmesi ve acilen bu haksızlığın giderilmesi gerektiği ve geçmiş yıllara ait farkların da ödenmesi gerektiği ifade edilmiştir. Maaş ve ücretlere her yıl belirli oranlarda artış geldiği, yıllık enflasyon oranının yüzde 20'ye ulaştığı bir durumda ikramiyelerinin de zamanla yok olmaması için yıllık asgari ücrete gelen zam kadar artırılması gerekmektedir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312