Hilas Otel

Çelik İnşaat

Elektrikte tarife değişikliği!

'Tarımsal sulama' isimli tarifenin 'tarımsal faaliyetler' olarak güncellendiğini belirten Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Tarımsal faaliyetler elektrik tarifesinin içinde, hayvancılık başta olmak üzere bununla ilişkili konular yer alıyor. EPDK ve bakanlığımız bu konuda çalışıyor. En kısa sürede bu müjdeyi somut olarak size vermiş olacağız." şeklinde ifadelerde bulundu.

Elektrikte tarife değişikliği!

Dönmez, Bilecik'in Osmaneli ilçesinde "AK Parti İlçe Başkanlığı  İstişare Toplantısı"nda bazı açıklamalarda bulundu.Bilecik Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri  Birliği Başkanı Samet Kavakoğlu'nun kendisine enerji giderlerinin fazla olduğunu  ilettiğini de dile getiren bakan konuyla ilişkili konuştu.

Kavakoğlu'nun bu konuya bir çözüm bulunup bulunamayacağını sorduğunu da aktaran Dönmez, şunları söyledi:

"Bir müjdemiz var o zaman. En son Türkiye Odalar ve Borsalar  Birliğinde (TOBB) bu tarımsal faaliyeti yapan girişimcilerden elektrik tarife  grubunun değiştirilmesi önerisi geldi. Sayın Cumhurbaşkanımız ve 4-5 bakan da  oradaydı. Beni çağırdı ve 'Bu konuda bir şey yapabilir miyiz?' dedi. Hemen  gerekli arkadaşlarla koordinasyon yaptık. 'Eğer siz talimat verirseniz  yapabiliriz efendim' dedim. 'Yapın' dedi, yaptık. Şu anda konu, bir yönetmelik  değişikliği kısmına kalmış oldu."

Bakan Dönmez, eskiden tarımsal sulama grubu sanayicilerinin,  ticarethaneye göre daha düşük elektrik tarifesinden daydalandıklarını anımsatarak, "Bu konuda bir çalışma yürüttük. Tarımsal sulama tarife grubunun adını 'tarımsal  faaliyetler' olarak değiştiriyoruz. Tarımsal sulama da onun içinde. Tarımsal  faaliyetler elektrik tarifesinin içinde, hayvancılık başta olmak üzere bununla  ilişkili konular yer alıyor. EPDK ve bakanlığımız bu konuda çalışıyor. En kısa  sürede bu müjdeyi somut olarak size vermiş olacağız. Hayırlı ve uğurlu olsun."  şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER