Cumhurbaşkanı uyarmıştı: Samsun'a talimat gitti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, marketlerdeki fiyat artışıyla ilgili uyarıda bulunmuştu. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, marketlerdeki yüksek fiyatlarla ilgili Samsun ve diğer illere talimat gittiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı uyarmıştı: Samsun'a talimat gitti
banner1314

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, marketlerdeki yüksek fiyat artışıyla ilgili açıklama yaptı. Tebirlerin alındığını ifade eden Pekcan, "Önemli olan halkın bunu birinci derecede hissediyor olması. Biz de bununla ilgili tedbirlerimizi alıyoruz. Esasında Hal Yasası'nın bir an önce devreye girip uygulanmasıyla bu sıkıntılarımızın çoğunu atlatacağız." dedi.

Dünya Gümrük Günü Etkinliği ve Sertifika Dağıtım Töreni'nde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Pekcan, geçtiğimiz hafta 81 ile yazı gönderdiklerini ifade etti.  İç Ticaret Genel Müdürlüğü ve Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü, denetimleri ve uygulamalara devam ediyor.

Pekcan yaptığı konuşmada "Tabii ki Cumhurbaşkanımızın dikkatini bile çekmiş, bizimkini çekmemesi mümkün değil. Önemli olan halkın bunu birinci derecede hissediyor olması. Biz de bununla ilgili tedbirlerimizi alıyoruz. Esasında Hal Yasası'nın bir an önce devreye girip uygulanmasıyla bu sıkıntılarımızın çoğunu atlatacağız. İnşallah en kısa zamanda devreye girerse bu geçişleri daha kolay göreceğiz." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 13:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312