banner1365

banner1496

banner1345

banner1334

Borsa İstanbul’da doğru yatırım için hisse önerileri bulmanın yolları

banner1357

Borsa İstanbul, her gün milyarlarca liralık işlem hacmiyle en çok tercih edilen yatırım alanlarından. İşte Borsa İstanbul'da doğru yatırım için hisse önerileri bulmanın yolları...

EKONOMİ 03.12.2019, 10:40
167
Borsa İstanbul’da doğru yatırım için hisse önerileri bulmanın yolları
banner1353
banner1375

Borsa İstanbul’da doğru yatırım için hisse önerileri bulmanın yolları

Borsa İstanbul, her gün milyarlarca liralık işlem hacmiyle en çok tercih edilen yatırım alanlarından. Yüzlerce şirketin borsaya kote olduğu ülkemizde altın, döviz gibi yatırımlara etkili bir alternatif olan borsada, uzun vadeli bir strateji belirleyip doğru hisse senetlerine yatırım yaparak, ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

Borsa’da kazanmanın yolu nedir?

Borsa İstanbul endeksinde, diğer yatırım araçları ile karşılaştırdığımızda doğru seçimlerin önemli olduğu, büyük bir dünya ifadesini kullanabiliriz. Yatırım yaptığınız hisse senetleri size yıllık enflasyon oranının altında da kazandırabildiği gibi, kat be kat üzerinde de kazandırabilir. Bu noktada doğru hamleler yapmanın, borsada nasıl önemli olduğunu görebiliyoruz. Borsada, 1 lira değerinde ve gelecek vaat eden bir hisse senedi, 10 sene sonra 20 lira olabilmektedir. Bu da, yatırımınızın 20 katına ulaşabileceğiniz bir potansiyeli ifade eder. Yalnızca, en çok işlem hacmine sahip 30 senedin işlem gördüğü BİST30 ya da BİST100 değil, yeni borsaya açılan şirketler de incelemeniz gereken alanlardadır.

Hisse önerilerini takip edin

Borsada, SPK lisanslı aracı kuruluşlar her gün teknik raporlarını paylaşmakta ve hisse önerilerini sunmaktadır. Günlük, haftalık ve aylık hisse önerileri listelerini düzenli olarak takip ederek, siz de kazanç sağlayabilirsiniz. Bu listeleri takip etmek istiyorsanız, yatırımcı kuruluşların internet sitelerindeki raporları inceleyebileceğiniz gibi, hisse önerileri sayfasından da takip gerçekleştirebilirsiniz.

Doğru strateji nasıl kurulur?

Borsa yatırımında, doğru bir strateji kurmak için aşağıdaki noktalara önem vermeniz, avantajınıza olacaktır:

  • Yatırımınızı tek bir hisse senedine yapmayıp, dengeli bir dağılım ile riski minimize etmek
  • Kısa vadeli kazanç odaklı değil, uzun vadeli ciddi karlar elde etmeyi hedeflemek
  • Hisse senedi önerileri listelerini takip etmek
  • Borsa ile ilgili haberleri takip etmek, teknik analiz kadar temel analizi de önemsemek
  • Sert hareketler olduğunda, psikolojiye yenik düşerek yanlış hamleler yapmamak
Yorumlar (0)
27°
açık
Namaz Vakti 05 Temmuz 2020
İmsak 03:01
Güneş 05:01
Öğle 12:44
İkindi 16:44
Akşam 20:18
Yatsı 22:08