banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Bankalardan 15 bin gayrimenkul ucuz fiyata satışta

Türkiye’deki 17 bankaya kayıtlı 15 bin gayrimenkul bulunuyor. . Konut, arsa ve iş yeri gibi farklı türlerdeki gayrimenkuller piyasanın altında bir fiyatla teklif usulüyle satılıyor. Gayrimenkullerin içinde Boğaz hattındaki köşkler yalılar de yer alırken işlevini yitirmiş fabrika binaları ve çiftliklerde bulunuyor. 

EKONOMİ 02.03.2019, 18:03
Bankalardan 15 bin gayrimenkul ucuz fiyata satışta
banner1343

Bankaların kullandırdıkları krediler neticesinde elinde bulunan bu gayrimenkuller ülkenin her bölgesinde piyasanın altında fiyatlara satışa sunuluyor. Bankaların portföylerini sadece gayrimenkuller oluşturmuyor Otomobil, kamyon, vinç ve deniz taşıtları gibi çok sayıda araç da bankalar tarafından satışa sunulmuş durumda.


Bankalar ipotek yoluyla eline geçen bu gayrimenkul ve ekipmanları gerekli değerlendirmelerden sonra satışa sunuyor.


TAŞIT SAYISI DA AZIMSANACAK GİBİ DEĞİL


Sadece gayrimenkuller değil otomobillerin başını çektiği çok sayıda taşıtta satışa sunuluyor. Kara, deniz taşıtlarının yanında birçok inşaat aracı da sahibini bekliyor. 


TEMİNATI YATIRIP TEKLİFLER VERİLİYOR 


Gayrimenkuller taşıtlar ve ekipmanların satışı bankaların internet sitesi üzerinden açılan sayfalarda yapılıyor. 


Talip olunan gayrimenkuller taşıtlar ve ekipmanlara teminat ödemeyle süreç başlıyor belirlenen süre içerisinde en yüksek teklifi veren satışı gerçekleştiriyor. Satın alan teklif dışıdaki teminatlar süreç sonunda geri iade ediliyor.


LİSTEDE YALILAR VE KÖŞKLER DE VAR 


Konumu ve yapısına göre ortalama yüzde 15'e varan oranla piyasanın altında satılan gayrimenkuller için Türkiye'nin önde gelen emlak portalları üzerinden de ilanlar açılmış durumda. İlanlara bakıldığında gayrimenkuller arasında Körfez'de 25 milyon TL'ye satılık yalı da bulunuyor, Boğaz manzaralı 20 milyon TL'lik tarihi köşk de.

Yorumlar (0)
17°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 18 Eylül 2019
İmsak 04:44
Güneş 06:10
Öğle 12:34
İkindi 16:03
Akşam 18:48
Yatsı 20:09