banner1223

Bankalar arası kart savaşları başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurusu üzerine bşlatılan, Ziraat Bankası üzerinden kredi kartı borçlarını düşük faizle kapatma kredisi kampanyası diğer bankaları rekabete sürükledi. Bankalardan yapıandırma hamleleri geliyor.

banner1250

Ziraat Bankası'nın 24 aya kadar aylık yüzde 1.10, 60 aya kadar 1.20 faiz oranlarıyla başlattığı 'Birleştiren İhtiyaç Kredisi' kampasnyasının hayata geçmesi sonrasında birçok banka müşterilerini kaybetmemek amacıyla yapılandırma planları duyurmaya başladı.

Ziraat Bankası'nın düşük faizli kredisinden önce en ufak bir yapılandırma sürecine gitmek istemeyen bankalar bile kart sahiplerine "48 aya kadar vadelendirelim" teklifi ile alakalı mesajlar ve e-postalar atmaya başladı.


Müşterilerine yapılandırma kampanyalarını ve tekliflerini kısa mesaj yoluyla ulaştıran diğer  bankalar, "Bankanızdaki ödemesi gecikmiş kredi kartınızı uygun faiz ve vade seçenekleri ile yapılandırma imkanları hakkında görüşmek için şubelerimize başvurabilirsiniz" ifadelerinde bulunuyor.


VATANDAŞI GERİ ÇEVİRİYORLAR

Borç yapılandırma sürecinde Ziraat Bankası, vatandaştan kredi kartı borcunun olduğu ilgili bankadan bir yazılı kağıt almasını talep ediyor. Fakat, banka şubelerindeki yetkililer kimin bu kağıda imza atıp onaylayacağının netleşmediğini ifade ederek, vatandaşı şubeden geri gönderiyor. Bazı şubeler ise genel müdürlükten konuyla ilgili bilgilendirme beklediklerini söyleyerek vatandaşa zorluk çıkarıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148