banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Bankada hesabı olanlar dikkat! Artık tamamen değişti!

banner1357

Bankalara yeni gelen uygulama pek çok kişiyi yakından ilgilendiriyor. Artık kredi kartı kullanan ya da bankada hesabı olan 60 üstü vatandaşlar direkt olarak müşteri hizmetlerine bağlanabilecek. Aynı zamanda pazarlama ve satış amacıyla pazar günleri aramalar yapılmayacak.

EKONOMİ 21.05.2020, 11:29 Ayşe Çolak
Bankada hesabı olanlar dikkat! Artık tamamen değişti!
banner1353
banner1375

Bancılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunca (BDDK) hazırlanan yeni düzenlemeye göre artık 60 yaş üstü vatandaşlar direkt olarak müşteri temsilcilerine bağlanabilecekler. Kart iptal işlemleri için çağrı merkezleriyle iletişime geçmeleri yeterli olacak. Vatandaşların artık şubelere gitmelerine gerek kalmayacak.

SAAT SINIRLAMASI GETİRİLDİ

Hazırlanan yönetmelik kapsamında, çağrı merkezlerinden pazarlama ve satış amacıyla aramalara artık saat sınırlaması getirildi. Buna göre Türkiye saati ile 09.00 - 20.00 arasında Pazar günü hariç aramalar yapılabilecek.  Aynı zamanda müşterilerden bankalara gelen aranmama talepleri de dikkate alınacak.

MÜŞTERİ TEMSİLCİLERİNİN PERFORMANS ÖLÇÜLECEK

Çağrı merkezlerinden hizmet tüm müşterilere bireysel performansın ölçülmesi adına puanlama yaptırılacak. Çağrı merkezi hizmet kalitesi buna göre aylık 100 üzerinden en az 70 olarak ifade edilecek.

ÖLÇÜMLER BDDK'YA GÖNDERİLECEK

Bakanlara yapılan ölçümlerin raporları BDDK'ya gönderilecek. Tüm bankalara konuya ilişkin uyum sağlamaları için 1 Temmuz'a kadar süre verildi.

Yorumlar (0)