Hilas Otel

Çelik İnşaat

Bakan duyurdu! 3 bin 243 'sürekli işçi' alınacak

İl ve ilçe müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere 3 bin 243 "sürekli işçi" alımı duyurusunda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, müracaatların İŞKUR üzerinden alınacağını da aktardı. Alımlara başvurular ne zaman? Alımlara nereden başvurular, Alım şartları nelerdir?İşte detaylar...

Bakan duyurdu! 3 bin 243 'sürekli işçi' alınacak

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlığına bağlı olarak çalışan il ve ilçe müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere 3 bin 243 sürekli işçi alımı yapacaklarını açıkladı.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Bakan Kasapoğlu, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden gerçekleştirilecek sürekli işçi alımı duyurusunun 11 Şubat Pazartesi günü 00:00 itibarıyla bakanlığın web sitesinden yapılacağını aktardı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 278’i engelli, 146’sı eski hükümlü olmak üzere toplam 3 bin 243 sürekli işçi alımı gerçekleştirecek.
Bakanlığa bağlı il ve ilçe müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere alınacak sürekli işçilerin meslek kolları şu şekilde:

HANGİ BÖLÜMLERDE ALIM OLACAK?

“Temizlik Görevlisi, Cankurtaran, Mekaniker (Pedallı Araçlar), Otobüs Kaptanı (Şoför), Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Elektrik Tesisatçısı (Bina), Güvenlik Görevlisi, Havuz Suyu Operatörü, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Garson (Servis Elamanı), Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni, Bilgisayar Donanım / Teknolojisi Teknikeri, Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Teknikeri, Makine Teknikeri, Gençlik Lideri, Muhasebeci.”

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) web sitesi züerinden  11 Şubat 2019 ile 15 Şubat 2019 tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilebilecek.

Bakanlık tarafından alınacak engelli ve eski hükümlüler temizli görevlisi olarak istihdam edilecekler. Başvuru yapacakların en az ilköğretim mezunu olmaları şart koşuluyor.

SÖZLÜ SINAV

Temizlik görevlisi olarak istihdam edilecek 278 engelli ve 146 eski hükümlü, 27 Şubat günü noter huzurunda kurayla belirlenecek ve kurayla belirlenen asıl adaylar ileri bir tarihte sözlü sınava tabi tutulacaklar.

Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Teknikeri, Makine Teknikeri, Gençlik Lideri ve Muhasebeci olarak işe alınacaklar sözlü sınava tabi tutulacaklar. Bunların haricinde kalan meslek kollarında başvuranlar ise 27 Şubat günü noter huzurunda kuraya tabi tutulacak ve kura sonucunda belirlenecek asıl adaylar ileri bir tarihte sözlü sınava tabi tutularak işe alınacaklar. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER