Hilas Otel

Çelik İnşaat

Anneye aylık 2 bin 450 lira!

İŞKUR İşbaşı Eğitim programlarından faydalanmak isteyen annelere 2 bin 450 lira veriyor.

Anneye aylık 2 bin 450 lira!

İŞKUR, mesleki eğitim kursları ile işbaşı eğitim programları ve girişimcilik eğitim programları ile toplum yararına programlar  çerçevesinde binlerce kişiye kurs imkanı tanıyor. Kurs süresi boyunca o iş hakkında eğitim alna ve deneyim edinen adaylar, kursun sonlanmasıyla beraber işe yerleştiriliyor. Programa katılanlardan bir ücret talep edilmemektedir. Diğer yandan diğer destekler, sağlık giderleri devlet tarafından verilir ve günlük 20 ile 85 TL arasında adaylara harçlık sağlanır.

İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMLARI

İşsiz vatandaşların, mesleki yeterliklerini geliştirmelerini ve tecrübe edinmelerini sağlamayı maksadıyla açılan işbaşı eğitim programları, çalışanların işgücü piyasasında kendilerini tanıtmaları açısından da önemli bir imkan sağlıyor. İşbaşı eğitim programı, bilişim ve imalat sektörlerindeki işyeri ve mesleklerde 6 ay, diğer sektörlerde 3 ay kadar uygulanıyor. 

ANNELERE 400 TL DESTEK 
Sanayi sektöründe açılan işbaşı eğitim programı kurslarına kaydolan ve katılım sağlayan annelere, günlük 20 ile 85 TL arasında verilen harçlıkla beraber 2 ile 5 yaş arası çocukları için program boyunca aylık 400 lira  da bakım desteği sağlanmaktadır. Örnek olarak göstermek gerekirse imalat sanayinde sektöründe başlatılan işbaşı eğitim programına katılan bir anne 2019 yılında 6 ay boyunca aylık 2 bin 20 TL harçlık ve 400 TL bakım desteği olmak üzere 2 bin 420 lira alabilecek. 

BAŞVURU ŞARTLARI

 Adaylarda aranan başvuru şartları ise şöyle :

15 yaşını tamamlamış olmak İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak Emekli olmamak Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde, programa başvuran işverenin yanında çalışmamak Program başlangıcından önceki son bir ayda sigortalı olarak çalışmamak İŞKUR'un iş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmak Okul açısından sorun olmayacak öğrenciler. 


BAŞVURU ŞEKLİ
 İŞKUR 'dan gelen açıklamada başvurusu devam eden iş başı eğitim kursları için İŞKUR'un internet sitesi üzerindeki ilanlar takip edilip başvurulabilir.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER